Alarm ve Kamera Sistemleri Arasındaki Fark Nedir?

  • Aydın Gazete
  • 19 Mayıs 2017
  • 0

Alarm ve Kamera Sistemleri Arasındaki Fark Nedir?

Bugün birçok işyerinde alarm sistemi ve kamera beraber kullanılıyor. Ancak buna rağmen bazı kişiler için birinden birine ihtiyaç duyulmadığı konusundaki algılar itibar bulabiliyor. Kamera ve alarm sistemleri birbirinden farklıdır ve her ikisi de bir dükkân veya fabrika için gereklidir. Çünkü sağladıkları işlev itibariyle farklılıkları söz konusudur.


Kamera neden kullanılır?


Kamera sistemleri 7/24 mekân izleme işlevselliği sayesinde birçok açıdan işe yarar. Özellikle alarm sistemlerinin devre dışı bırakıldığı mesai saatleri içerisinde caydırıcılık özellikleri vardır. Bu saatte işlenmek istenilen hırsızlık olaylarını engeller. Ancak kamera sistemleri mesai saati dışında iyi bir caydırıcı değildir. Gece saatlerinde işlenen hırsızlık olaylarında da görüldüğü gibi kamera sistemlerini aşmak için hırsızlık girişiminde bulunan kişiler yüzlerini kapayabiliyor.


Kamera sistemlerinin en büyük açığı gece yaşanan hırsızlık olaylarına yönelik herhangi bir işlev sunmamasıdır. Ancak hırsızların kayıt altına alınması ve güvenlik görevlilerinin hırsızları yakalama çalışmasında bir delil niteliğinde bulunması gibi avantajları sebebiyle mutlaka kullanılması gerekir.


Alarm sistemlerine neden ihtiyaç duyuluyor?


Alarm sistemleri kamera gibi değildir. Herhangi bir kayıt alma özelliği yoktur. Ancak entegre edilen yerdeki tüm hareketleri algılar ve herhangi bir hırsızlık girişiminde devreye girerek büyük bir gürültüyle çalmaya başlar. Haberleşme sistemi sayesinde mal sahibine hırsızlık girişimi mesajı gönderir. Kolluk kuvvetlerini de hırsızlık girişiminin olduğu bölgeye yönlendirir.

Alarm sistemleri hırsızlık girişiminin başarısız olmasını sağlayacak paniği yaratabilir. Bu nedenle kamera sistemlerinden çok daha caydırıcı özelliğiyle geceleri devreye alınması gerekir. Mallarınızı korumak için hem kamera hem de alarm sistemlerini kullanarak bütüncül bir tedbir almış olursunuz.


En iyi alarm sistemleri hangileridir?


Ülkemizde birbirinden farklı alarm sistemi üreten firmalar var. Ancak bazı firmalarının ithal ürün kullandığını ifade edelim. Bu ürünlerin bozulması veya herhangi bir sorun çıkarması durumunda yetkili merci bulmanız zor olabilir. Dolayısıyla yerli üretim alarm sistemlerini kullanmanız daha isabetli bir karar olabilir. Bugün, Desi Alarm yüzde yüz yerli mühendislikle farklı alarm çözümleri sunan kaliteli firmalardan birisidir.


Servis, Satış ve Montaj için 0850 304 46 16 – 0212 619 11 11 – 0216 572 55 10 numaralardan ve Web Sitemizden bizlere ulaşabilir destek alabilirsiniz.
Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar