Denizli’ye Nasıl Gidilir?

  • Aydın Gazete
  • 18 Mayıs 2017
  • 0

Coğrafi konumu, Pamukkale Üniversitesi, tarihi turistik mekanlarıyla Denizli Ege Bölgesi’nin en önemli kentlerinden bir tanesi. Tarihin çok eski zamanlarından beri önemli bir merkez konumunda olan Denizli, başta Hierapolis ve Tripolis olmak üzere birçok antik yerleşim merkezini bünyesinde bulunduruyor. Pamukkale travertenleri ise dünyada eşine rastlanmayacak güzellikte. Tüm bu özellikleriyle Denizli her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Eğer gezmek, eğitim vs sebeplerle Denizli’ye gitmeye karar verdiyseniz, bu yazıda Denizli ulaşım seçeneklerini size derlemeye uğraştık.


Denizli oldukça gelişkin karayolu ağının üzerinde yer alıyor. Başta kentin yerel firması Pamukkale Turizm olmak üzere, Anadolu Ulaşım, Metro Turizm, Aydın Turizm, Buzlu, Topçam Seyahat, Özkaymak, Nilüfer, ATS ve KaleTurizm gibi Denizli’den geçen otobüs firmaları mevcut. Anlayacağınız, otobüs seyahati için alternatifiniz oldukça çok. Fiyatlara gelecek olursak, İstanbul-Denizli otobüs biletleri, 75-90 TL aralığında, Ankara-Denizli otobüs biletleri 45-60 TL aralığında, İzmir-Denizli otobüs biletleri ise 25-35 TL aralığında satın alınabiliyor.


Diğer ulaşım seçeneği ise havayolu ulaşımı. 2015 yılı itibariyle yılda 500 binden fazla yolcu ağırlayan Denizli Çardak Havalimanı, Denizli kentinin 60km kadar dışında kalıyor. Havalimanına Pegasus, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları firmalarının uçuşları bulunuyor. Kente İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’ndan seferler düzenleniyor. Fiyatlara gecelek olursak, uçak bileti fiyatlarının zamana göre çok değişiklik gösterdiğini unutmamak gerekiyor. Ucuz uçak bileti için elinizi çabul tutmalısınız, kampanya yakalamak ise diğer önemli taktik. Örneğin şu an, 1 Haziran tarihli Anadolu Jet uçak firmasından İstanbul Denizli arası uçak bileti 45TL gibi çok ucuz fiyatlardan alınabiliyor.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar