Çılgın Projeler Yatırımcısıyla Buluştu

  • Aydın Gazete
  • 18 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Sun Grubu Ar-Ge Müdürlüğü öncülüğünde, DEPARK-Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş ve DETTO-Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile  “Teknik Tekstiller Proje Pazarı” DEPARK Beta Binası Konferans Salon’unda kimya bölümü, otomotiv, tekstil, malzeme ve ilgi duyan tüm mühendislik ve tıp öğrencilerinin katılımına açık olarak 15.05.2017 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Yarışma gününe dek Dokuz Eylül Üniversitesi akademisyenleri, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi – DEPARK ve Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi – DETTO uzmanları ve sektör temsilcilerinden oluşan mentorlarca desteklenen; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve araştırmacıların katılım sağladığı proje pazarında 24 proje başvurusundan 16’sı sahne alma şansı buldu.

Sedat Şükrü Ünlütürk  (Sun Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı,  TÜSİAD Başkan Yardımcısı, Ege Ekonomisini Geliştirme Vakfı (EGEV), Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, Deniz Temiz Derneği, ODTÜ Ege Mezunlar Derneği Ve Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulu Üyesi),  Günseli Ünlütürk (Jimmy Key Yönetim Kurulu Üyesi), M. Sabri Ünlütürk (Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı, Ege Tekstil Ve Hammd. İhr. Brl. Yön. Krl. Bşk., TİM Denetim Kurulu Üyesi), Aydın ÖZTÜRK (Ekoten A.Ş. Genel Müdürü) Bekir BOYACI (Sun Tekstil A.Ş. Ar-Ge Müdürü), Seyide KURTULUŞ (DEPARK A.Ş.Genel Müdürü), Prof.Dr. Merih SARIIŞIK (Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı)’ndan oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucunda ilk üç dereceye giren projelerin ödüllerini aldıkları finalde, üçüncülük ödülü ‘Zamanı Durdurmak’ adlı proje ile Dua ÖZSOYLU, ikincilik ödülü ‘Giyilebilir Yürüme Analiz Sistemi’ projesiyle Gökmen AŞÇIOĞLU/Duygu Erdem ekibi ve birincilik ödülü ‘Yeni Nesil Teknik Tekstil Kompozit’ projesi ile Bahram DOVLETOV’un oldu. 

Yarışmanın en genç katılımcısı olan 17 yaşındaki Ali Anıl Esmer ise “Hanger” adlı projesinin başarılı sunumu ile umut vaad eden girişimci adayı olarak Sun Grubu özel mentorluk desteğine hak kazandı.

Ödül töreni ardından katılımcılara hitap eden Sayın Sedat Şükrü Ünlütürk, Steve Jobs’un bir ifadesine yer verdiği konuşmasında bir fikrin yaşama geçiş sürecindeki üç aşamaya dikkati çekerek “…ilk önce yaratıcı düşünmekten vazgeçmemek gerekiyor. Ardından bu düşüncenin yaşama geçebilmesi için iyi bir plan şart. Son olarak da planı vazgeçmeksizin uygulamak, peşini bırakmamak…” gerektiğini belirttiler.

Sayın Aydın ÖZTÜRK ise tüm katılımcıların harcadığı çaba ve projelerdeki zenginlik için teşekkür ederek “her bir katılımcının Sun Grubu Ar-Ge birimi için her zaman iletişim ağında olacağı, sundukları projelerde gerçekleşecek ilerleme bildirimleri ve yeni proje fikirleri için kapılarının her zaman açık olduğunu belirttiler.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar