Doğa Dostları İskele’de Buluştu

  • Aydın Gazete
  • 17 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Doğa dostları “Temiz Deniz Temiz Çevre” için Urla İskele’de buluştu

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığının desteği ile  Urla İskele’de “Temiz Deniz Temiz Çevre” etkinliği gerçekleştirildi.

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 2. sınıf öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, Urla İskele’de denizlerin ve kıyıların temizliğine dikkat çekmek ve yöre halkı ile öğrenciler arasında temiz ve sürdürülebilir çevre farkındalığına katkı sağlamak amacıyla çevre temizliği aktivitesi yaptı. 

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Serpil Serdar ve Doç. Dr. Cem Aygen koordinatörlüğünde düzenlenen aktivite, her yaştan doğa dostu insanın katılımı ile yapıldı.

Etkinliğe,  EÜ Su Ürünleri Fakültesi 2.  sınıf öğrencilerinin yanı sıra, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Ege Üniversitesi Sualtı Topluluğu ve Urla Belediyesi  katılarak  destek verdi. 

Doç. Dr. Cem Aygen, etkinliğin gelenekselleştiğini belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Çevre bilinci konusunda farkındalığın önemini vurgulayan Doç. Dr. Serpil Serdar ise  “Öğrencilerimiz ile birlikte Urla Liman’dan Gelinkaya’ya kadar kıyı ve deniz temizliği yaptık. Bu çalışma, çevre bilincini yaygınlaştırmayı sağlamak açısından önemli. Atıkları toplayıp daha temiz bir çevre  bilinci için farkındalık yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar