Ödemiş Peyniri Şenlikle Tanıtıldı

  • Aydın Gazete
  • 16 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Ödemiş peynirini tanıtmak amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Ödemiş Peynir Şenliği’ne Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Müdürü Muharrem Selçuk, İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, Ödemiş’teki oda başkanları, ilçedeki mandıracılar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Kongre Merkezi’nde gerçekleşen şenlikte, peynirde markalaşmanın önemi ve peynirde kalite konularında 3 panel gerçekleştirildi. 

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, ilk defa Ödemiş’te gerçekleştirilen şenlik sayesinde peynirciliğin tanıtılarak sorunların masaya yatırılacağını dile getirdi. Üreticilerin daha kaliteli peynir üreterek daha fazla gelir elde edeceğini kaydeden Ateşoğlu, gelecekte de bu şenliğin geliştirilerek sürdürüleceğini anlattı. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrolü Genel Müdürü Muharrem Selçuk, peynirde merdiven altı üretimin kesinlikle kaldırılması gerektiğine dikkat çekerek “Vatandaşlarımız açıkta satılan sütler yerine, marketleri ve mandıraları tercih etmelidir. Peynirde tuz oranının belli standartlara çekilmesi gerekir. İnsan sağlığı için buna önem vermeliyiz. Peynirde markalaşmayı ön plana çıkarmalıyız” dedi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen, peynirin konuşulduğu ve sektörün ivme kazanmasını hedefleyen Ödemiş Peynir Şenliği’nde ziyaretçiler mandıracıların hazırladıkları peynirleri tek tek tatma fırsatı da buldu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar