Çünkü Annesindir…

  • Aydın Gazete
  • 13 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Bir Aydın Gazete Takipçisi Annenin Kaleminden Anneler Günü 

Bi elma alırsın eline bitiremezsin. Bir bardak çay alırsın ama şöyle sıcak sıcak içemezsin. Sofraya oturursun yemeğe ama ne yediğini anlarsın, ne de yediğinin nereye gittiğini… Anne su, anne ekmek, anne sıcak, anne soğuk…. Hiç bitmez. Çünkü annesindir. Belki çayın hep yarım kalıyordur ama artık çayı soğuk seviyorsundur.  Varsın yediğini anlama, Zaten hep diyet yapmak istemiyor muydun? 

Sil sil çıkmaz halının lekesi. Çikolata lekesi, meyve suyu lekesi, hatta çiş, kaka, kusmuk lekesi. Olsun sen annesin. varsın pasaklı desinler. Varsın evinin her yerinden çocuk kıyafetleri, oyuncaklar, yarısı kemirilmiş meyveler çıksın önemli değil. Çünkü sen annesin. 

Hep devasa çantalarla dolaşırsın, portföy çanta mı? Şeklini bile unuttun. Çantanda artık bebek bezleri, yedek kıyafetler, biberon ,emzik, krakerler, mamalar taşıyorsun. Ruj mu allık mı  topuklu ayakkabı mı onlar da nesi? Maraton koşuyorsun şekerim, o topuklularla nereye kadar koşacaksın ki. Saçlarına bile bakamıyorsun ki artık, kestiriverdin kısacık işte bu. Kökü zaten sende değil mi şekerim. çünkü sen annesin…

Annen ya da kayınvaliden meleğini şımartmasın diye onlarla hep kavga halindesindir, abur cuburu dayanamaz veriverirler, bi de kaş göz yaparlar “şşş anneye söyleme” diye sanki sen anlamıyorsun. Resmen radara dönüşmüşken, herşeyden haberdarken zannederler ki anlamıyorsun arkandan iş çevirdiklerini nene torunun, ama küçük bi tebessümle görmezden geliverirsin. Çünkü annesin.

Gün gelir bezlerden kurtulurlar, okullara bile başlarlar, sen birgün bebeklik resimlerine bakıp zırıl zırıl ağlarsın ne zaman büyüdü bunlar diye… Bi zamanlar popişlerine bağladığın bezden,  gün gelir o bezlerin içindeki jelleri balona doldurup “stres topu yaptık annee” derler de sen o bezin kokusunda bile ağlamaklı olursun bezli zamanlarını hatırlayıp…  Ne yapayım ben stres topunu kuzum,  benim stres topum sizlersiniz dersin sarılıp miss gibi kokularını ciğerlerine doldururken.  Ne dert kalııır ne tasa…

ÇÜNKÜ ANNESİNDİR…

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar