Miniklerden Erken Anneler Günü Kutlaması

  • Aydın Gazete
  • 8 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

100’e yakın minik güller ve armağanlar verdi, çimenlerin üzerinde bu kez onlar annelerini ayaklarında sallayıp uyutmayı denerken hoş görüntüler yarattılar.

Foça karayolu üzerinde bulunan Yeşil Bahçe kahvaltı bahçesinde düzenlenen etkinlik ailelerin tanışması ve birlikte kahvaltı etmeleriyle başladı. Canlı müzik eşliğinde ve öğretmenlerinin yönlendirmesiyle çimler üzerinde cıvıldaşan minikler anneleriyle dans etti. Tren oluşturup bahçe turlandı. Çocuklar anneler halat çekme yarışması yapıldı. Önce anneler çocuklarını sonra çocuklar annelerini ayaklarında sallayıp uyutmayı denedi. Gülleri ve hediyeleri takdim ettikten ve öptükten sonra da kendini tutamayıp ağlayan büyüklerin gözyaşlarını sildiler. Etkinlik birlikte söylenen şarkılarla ve oyun bahçesinde oyunlarla devam etti.

Özel Çizmeli Kedi Ana Okulu kurucusu Hatice Mevlüt ailelerin genel isteği doğrultusunda Anneler Günü’nü bir hafta öncesinden kutladıklarını, amaçlarının özel günleri çocuklara dolu dolu ve yaşatarak öğretmek olduğunu söyledi. Mevlüt; “Okulumuzda basit bir kutlama yerine anne babaların hatta burada olduğu gibi büyükanne ve büyükbabaların da yer aldığı bir etkinlik yapmayı tercih ettik. Biliyoruz ki bu şekilde özel günleri, onlar ve bizler için unutulmaz kılacağız. Bunun ne kadar önemli olduğunu da onlara yaşatarak benimseteceğiz. Bizde öğretmenleri olarak tüm annelerimizin gününü sevgiyle saygıyla kutluyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar