Geleneksel Köy Hayrı Yapıldı

  • Aydın Gazete
  • 8 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen hayır yemeğine; Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Başkan Yardımcıları Mehmedali Özkurt ve Gökhan Karataş, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, çevre mahallelerden gelenler ile Uzunhasanlar Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar katıldı.

Etkinlik, mahalle camii’nde okunan Mevlid-i Şerif ile başladı. Daha sonra mesire alanına gelen vatandaşlara kavurma, pilav, kuru fasulye, irmik tatlısı ve ayran menüsünden oluşan yemek ikram edildi. Vatandaşlar, mesire alanı içerisinde kurulan kıl çadırında kendilerine ikram edilen yemekleri tadarken, çocuklarda alan içerisinde bulunan yeni nesil oyun gruplarında gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Bu yılki köy hayrını, birlik ve beraberliğin pekişmesi, mahalleler arasında kaynaşmanın çoğalması için düzenlediklerini belirten Uzunhasanlar Mahallesi Muhtarı Erdoğan Halavut, “Geleneksel hale getirdiğimiz köy hayrının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdik. Her yıl olduğu gibi bu yılda çevre mahallelerden gelen vatandaşlar yoğun bir katılım gösterdi. Etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan başta Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar ve tüm katılımcılara mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar