Okula Başlayan Çocuğunuzu Mutlu Etmenin 5 Yolu

  • Aydın Gazete
  • 8 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Çocuğunuzun 7 gelişim alanının ancak ve ancak tekrarlarla pekiştiğinin bilincinde olan pakolino, sizi aylık üyelik sistemine davet ediyor.

Okul sıralarının tozunu yutmaya başlayan yavrunuzu eskisi gibi basit metotlarla oyalama ya da mutlu etme şansınız kalmadı. Sizinle gerçek bir iletişim kurmak isteyen, fikir ve konuşmalarının önemsenmesini bekleyen sevimli ve kibirli bir aile üyesiyle karşı karşıyasınız. İşte bu küçük canavarı mutlu etmenin yolları:

1. Öğrencilik heyecanına henüz kapılmış olması dolayısıyla onun için mutlaka bir karne hediyesi düşünün. Pakolino aktivite kutusu ideal bir hediye olabilir.

2. Onunla sohbet ederek, onu ve düşüncelerini önemsediğinizi hissettirin.

3. Bu dönemde rekabet duygusu tavan yapacağından onunla aranızda ufak yarışma temaları belirleyin.

4. Herhangi bir konuda karar alırken onun da fikrine danışın.

5. Okuma yazmayı henüz öğrenen insanlar olarak artık sosyal aktiviteler onun için çok daha heyecan verici.

Aktiviteyi organize etmesine müsaade edin. Oyun Kutuları ile Gelişime Hız VerinDüşünme becerileri artan, algıları hızla açılan çocuklarınız günlerini yoğun bir merak duygusu içinde geçiriyor. Onların yanında bulunduğunuz saatler tam anlamıyla bir soru yağmuru altında geçmeye mahkum. Okula yeni başlayan çocukların kelime dağarcıkları hiç olmadığı kadar geniş ve buna bağlı olarak kendilerini ifade etme yetenekleri hızla gelişiyor. Bu sebeple devamlı olarak konuşma arzusuyla yanıp tutuşuyorlar.Onların tüm bu gelişim evrelerinin kalıcı olması açısından yaşayarak öğrenmelerine zemin hazırlamalısınız.

İşte bu noktada Pakolino yardım çığlığınıza yanıt veriyor ve birbirinden zengin içeriklerle hazırlanan 3-7 yaş çocuklar için pedagog onaylı aktivite kutuları imdadınıza yetişiyor.Her ay farklı bir tema işlenerek hazırlanan oyun kutusu, çocuğunuzun 7 gelişim alanını desteklemesi açısından oldukça faydalı. Küçük motor kasları, büyük motor kasları, keşfetme, yaratıcılık, araştırma, dil ve duygusal gelişim, söz konusu alanları oluşturuyor ve bu alanlar, aylık aktivite kutuları aracılığıyla düzenli olarak yapacağınız aktivitelerle güçlenerek gelişiyor. Bu Aktivite Kutuları Bir Harika Dostum!Çocuğunuzun 7 gelişim alanının ancak ve ancak tekrarlarla pekiştiğinin bilincinde olan pakolino, sizi aylık üyelik sistemine davet ediyor.

7 yaş aktivite kutuları, üyelik sistemi sayesinde her ay adresinize teslim ediliyor. Çocuklarınıza verebileceğiniz en güzel hediye, onlarla birlikte geçirdiğiniz anlar. Yıllar sonra çocuklarınızla ilişkinizden geriye kalacak tek gerçeğin bu eşsiz vakitler olduğunu göreceksiniz.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar