Shrink Paketleme Sistemi ve Üretimde Avantajları

  • Aydın Gazete
  • 1 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Üretimlerde özelikle ürünlerin korunması adına özel ambalajlar kullanılır. Bu ambalajların uygulanabilmesi adına ise özellikle shrink paketleme kullanılmaktadır. Paketlemede en uygun ve pratik çözümü sunan shrink sistemleri ürünlerin sorunsuz bir şekilde korunmasını ve satışa çıkarılmasını sağlar. Türkiye genelinde pek çok markanın tercih ettiği ve kullandığı shrink, küçük ölçekli işletmeler için dahi uygundur. Shrink makinası ve ambalaj sektöründe en iyi hizmeti sunan Maripak, işletmeniz için doğru tercihi yapmanızda size yardımcı olacak ve en iyi makinaları size temin edecektir. Maripak’ın shrink makinaları hakkında bilgi verdiği sayfa detaylara yer vermektedir.


Shrink paketleme sistemlerinin kullanılması adına üretim yapılacak ürünlerin özellikleri göz önünde bulundurulması gerekir. Ürünlerin boyutları, nasıl paketleneceğine göre uygun bir ürün seçilebilir. Bu şekilde alınacak bir makineden daha iyi performans sağlanabilir. Bu bakımdan ilk defa shrink sistemini kullanacak işletmelerin, destek alması çok daha uygun olacaktır. Türkiye genelinde üretim yerlerinin büyük bir bölümünde yer alan shrink sistemlerinde, birim başına maliyetler düşüktür. Üstelik çok hızlı bir şekilde paketleme yapıldığı için üretim hattı aksamaz. Bu durum özelikle hızlı üretimin yapıldığı yerlerde çok daha önemlidir. Pek çok paketleme sistemleri bant üzerinde birikme yaparken shrink için böyle bir durum söz konusu değildir. Shrink ile yapılan paketlemelerden sonra ürünler kolilere konularak direk satışa gönderilebilir. Bu açında sadece ekonomik değil aynı zaman da hızlı üretimler için de shrink yine es geçilemeyecek ürün grubunda yer almaktadır.

shrink.jpg

Shrink ile paketleme sistemlerini kullanacak kişilerin bu konuda firmalardan destek alması daha iyi sonuçlar yaratır. Öyle ki makinenin kullanılacağı alan dahi oldukça önemlidir. Makinenin rahat ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi adına kişilerin tüm detayları göz önünde bulundurması gerekir. Bu sayede herhangi bir şekilde problem yaşanmadan üretimler sürekli yapılabilir.


Shrink Sistemi Nasıl Çalışır?


Paketlemede böylesine avantajlı bir durum yaratan shrink, ambalajın ürüne sarılmasının ardından ısı uygulayarak büzülmesini sağlar. Böylece ürünü tamamen saracak olan ambalaj sayesinde hava geçişi dahi önlenir. Bu durum ürünün uzun süre boyunca bozulmadan korunmasını sağlar. Eğer ürün gıda ürünü değilse, uzun süreli dış etkilere karşı koruma sağlanabilir. Isıya, suya ve darbelere karşı dayanıklı shrink paketleme sistemleri ile üretim hattındaki ürünleri tamamen koruma altına alabilirsiniz. Bu avantajlar çoğu işletme için vazgeçilmez bir durum yaratır. Sizler de konuyla ilgili yapacağınız müracaatlarda bu tip detayları mutlaka değerlendirmelisiniz.


https://www.maripak.com/ adresini ziyaret ederek aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.


Shrink makinası ve ambalaj paketleme alanında detaylı yazıların yer aldığı Maripak’a iletişim adresinden ulaşabilir, bireysel olarak da sorularınızı sorabilirsiniz.


Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar