Gayrimenkulde yerli atılım

  • Aydın Gazete
  • 30 Nisan 2017
  • Yorumlar Kapalı

Güleroğlu: “İthal değil yerli emlakçı”

İzmir merkezli Binax Gayrimenkul’un Çamdibi’nde açılan 11. şubesi başkanları buluşturdu. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı da olan Binax Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, yüzde 100 Türk sermayeli Binax Gayrimenkul’un Türk geleneklerine uygun ve Türk emlakçılığını ön plana çıkaran bir konsept olduğuna dikkat çekerek “Türkiye’de her yıl 40 milyon dolar yabancı emlak şirketlerden dolayı yurt dışına gidiyor. Bu paranın Türkiye ekonomisinde değerlendirilmesi gerekiyor. Bunun için de İzmirlilerin emlakçı seçerken yerli firmaları tercih etmesini tavsiye ediyoruz” dedi.

İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Coşkun Beşok’un yönetimindeki Binax Gayrimenkul Çamdibi Şubesi’nin açılışı İzmir iş dünyasını buluşturdu. Binax’ın Türkiye ve yurtdışında 50 şube hedeflediğini belirten Mesut Güleroğlu, 11. şubeyi konusunda uzman ekiple İTO Meclis Üyesi Coşkun Beşok ve Şube Müdürü Didem Beşok Akyıldız yönetiminde kentsel dönüşümün stratejik bölgesi Çamdibi’nde hizmete açtıklarını söyledi. Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yeralan gayrimenkulde de “yerlileşmenin” önem kazandığına dikkat çeken Güleroğlu, “Kensel dönüşüm içindeyiz ve her yıl 40 milyon dolar yabancı emlak şirketleri aracılığıyla yurtdışına çıkıyor. Bu paranın Türkiye’ de kalması gerekiyor ki konut sektöründe emin adımlarla ilerleyelim. Binax bu hedefle 2010 yılında kuruldu. Türk örf ve geleneklerine uygun bir emlak hizmeti sunuyor. Çambidi ise kentsel dönüşümde stratejik bir noktada. Bayraklı’ya kadar uzanacak şekilde, en büyük Binax şubesi olarak hizmet verecek” dedi.

İTO Meclis Üyesi Coşkun Beşok da gayrimenkul sektöründe Beşok Gayrimenkul olarak uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahip olduklarını yola Binax çatısı altında devam edeceklerini söyledi. Beşok, “İzmir büyüyen ve gelişen bir kent. Konut sektörü de bu büyümeye parelel bir değişim gösteriyor. Türkiye’nin dev ölçekli bir çok firması merkezlerini İzmir’e taşıma kararlarını hayata geçiriyor. Kente doğru alım gücü yüksek bir nüfusun göçü söz konusu. Bu yüzden kurumsallaşmış ve yüzde 100 yerli Binax’ın önemi büyük. Böyle bir süreçte İzmir’in kazanması için elimizi taşın altına koyduk” dedi. Şube Müdürü Didem Beşok Akyıldız ise “İnsanlar bir taraftan ev sahibi olmak isterken bir taraftan da yatırımlarının kendilerine kazandırmasını istiyor. Bu noktada yanlış bir tercih ev hayalinin de yatırımın da önüne geçebilir. Binax’ı tercih edenler bugüne kadar hiç kaybetmedi. Çamdibi de gelişen bir bölge ve doğru yatırım yapmak isteyenleri bekliyoruz” dedi.

Kalkan: İyi adamlar iyi iş yapar

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan da Türkiye’de her yıl 650 bin kişinin evlendiğini, 130 bin kişinin boşandığını, nüfusun da yine her yıl 1 milyon 50 bin kişi artığını tüm bunların da konut sektörüne duyulan ihtiyacı ortaya koyduğunu söyledi. Kalkan, “İyi adamlar böyle bir ortamda iyi iş yapar. Coşkun Beşok ve Mesut Güleroğlu iyi adamlar olduğu gibi aynı zamanda doğru iş yapan insanlar. Yalnızca konut sektöründe yer almıyorlar aynı zamanda istihdam, eğitim ve bu işin yasasının olması için de çalışıyorlar” dedi. Konuşmaların ardından şubenin açılış kurdelesi kesildi.

Katılanlar

Açılışa Türkiye’nin dört yanından emlak sektörünün önde gelen temsilcileriyle AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Rebii Akdurak, İzmir Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, EGEV Başkanı Mehmet Ali Susam, İzmir Çamdibi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Reşat Gençtürk, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu, Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği Başkanı Akın Kazançoğlu da katıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar