ADM Elektrik Dağıtım’da Hedef 26 Bin Sayaç

  • Aydın Gazete
  • 28 Nisan 2017
  • Yorumlar Kapalı

Bölgeye sunduğu enerji ve sosyal desteklerin yanı sıra teknolojik gelişmelerle de hizmetlerine kalite katan ADM Elektrik Dağıtım, otomatik sayaç okuma sistemiyle her geçen yıl daha fazla tüketiciye ulaşıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ADM Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Bülent Yüksel hizmet bölgesinde yıllık tüketimi 100.000 Kwh olan tüketicileri tamamının sayaçlarının OSOS kapsamında uzaktan okunacağını söyledi. Yükselen nüfus hızı, şehirleşme ve sanayileşmenin okunan sayaç sayısını arttırdığını ifade eden Yüksel, bu doğrultuda teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. 

Kesintiler Anında Tespit Ediliyor ve Kesinti Sürelerini Kısaltıyor

Otomatik sayaç okuma sistemine dağıtım transformatörlerini de dahil ettiklerini belirten Yüksel, “Bu sayede şebekemizdeki enerji kesintileri anında tespit ediliyor ve tüketicilerimizden bildirim gelmeden gerekli müdahaleleri yaparak kesinti süresini kısaltıyoruz. Aydınlatma sayaçları da OSOS kapsamında yer alıyor, buradan elde edilen veriler ile yanmayan sokak aydınlatmalarına müdahale ediliyor ve arızalarının kısa sürede gideriliyor” dedi.

Sistem Enerji Verimliliği de Sağlıyor

Gelişen teknolojiyle birlikte Ar-Ge çalışmalarının ve yenilik faaliyetlerinin ivme kazanmasının önemine dikkat çeken Yüksel, Şirket olarak Ar-Ge çalışmalarına önem verdiklerini teknoloji ve yenilikleri yakından takip ettiklerini ve sektörde öncü olmayı hedeflediklerini ifade etti. Bu hedefle 2014 yılında Otomatik Sayaç Okuma Sistemi’nin (OSOS) hayata geçirildiğini ifade eden Yüksel, “Otomatik Sayaç Okuma Sistemi; tüketimi belli bir MWh’in üzerinde olan tüketicilerin, tüketime esas verilerinin, sayaç ve modem üzerinden uzaktan okunmasını ve analiz edilmesini sağlayan sistemdir. OSOS sayesinde, tüketim kayıtları tutularak sayaç verileri sürekli olarak saklanmaktadır. Tüketicilerimiz OSOS sistemi ile tüketim bilgilerini, elektrik kesintilerini anında izleyebilmektedir. Sistem üzerinden tüketim trendini izleyen kullanıcılar, yaptıkları analiz ile %15’e varan oranda enerji verimliliği sağlamaktadır.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar