Yaşasın Türkiye-Kosova Kardeşliği

  • Aydın Gazete
  • 26 Nisan 2017
  • Yorumlar Kapalı

Kurulduğu 2013 yılında bugüne kadar gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle adından övgüyle söz ettiren Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği’nin fedakar gönüllüleri, Menemen Belediyesi’nin davetlisi olarak geldikleri Türkiye’ye ayak bastıkları ilk günde, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’i makamında ziyaret etti.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara erzak, gıda ve kıyafet yardımları, toplu sünnet şölenleri gibi pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği’nin Başkanı Maide Şabani, 2017 yılı Ramazan ayında kuracakları iftar sofraları için destek istediği Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e plaket sunarak; “Prizren’den selamlar getirdik sizlere. Bizi misafir etmeniz, bizi onurlandırdı. Biz kardeşiz. İster derneklerimiz, ister esnaflarımız, hepimiz birbirimize bağlıyız Türkiye ile. Şuanda Derneğimi ayakta sizin sayenizde tutuyorum. Sizler olsun, başka Belediyeler olsun. İnşallah sizi de Prizren’e bekleriz” dedi.

Kosovalı yardımsever kadınları Menemen’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, Prizren’e ziyaret davetine icabet edeceğini ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Kosovalı kadın kardeşlerimizi Menemen’de ağırlamak bizim için ayrı bir şeref. Karadağ bölgesinden gelen bir ailenin çocuğuyum. Güzel bir yerden gelmiş rahmetli dedelerimiz, babaannelerimiz. İnşallah Karadağ’a da en kısa zamanda gidecek, ziyaret edeceğiz. İnşallah Karadağ’a gelirken, sizin memleketinize de geleceğiz. Boşnak kökenli olmak benim de sevdiğim karakteristik yapımız. Elbette ki bir alt kimliğimiz var Türk’ü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, Boşnak’ı ile ama bir üst kimlik Türkiye Cumhuriyeti kimliği.  Hep o bayrak altında tek başına toplanmak zorundayız. Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyete de sahip çıkmak zorundayız. Toprağımın insanlarıyla birlikte olmak bizim için ayrı bir şeref” diye konuştu.

Hafta sonuna kadar misafir edeceği Kosovalı kadınlara Menemen’e özgü topraktan üretilmiş testi hediye eden Belediye Başkan Tahir Şahin, iki ülkenin geçmişe dayanan sosyal ve kültürel bağlarının geliştirilerek devam ettirilmesi gerektiğini de ifade etti. İlk günden Menemen’i ve İzmir’i çok beğendiğini söyleyen Kosovalı kadınlarla “Yaşasın Türkiye-Kosova Kardeşliği” mesajı veren Başkan Tahir Şahin, ziyaretin sonunda Menemen Belediyesi önünde konuklarıyla hatıra fotoğrafı çekildi.

Hafta sonuna kadar Menemen ve İzmir’in tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedecek olan Kosovalı kadınlar, Türkiye’deki ilk günlerinde Gölpark Menemen, Kubilay Anıtı ve Tarihi Taşhan Çarşısı’nı da gezdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar