Finaller Kuşadası’nda Yapıldı

  • Aydın Gazete
  • 24 Nisan 2017
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen “Atletizm Geliştirme Projesi Final Yarışları” Kuşadası’nda yapıldı.

Kuşadası Adagöl Koşu Parkurunda düzenlenen müsabakaları Kuşadası Belediye Başkan Vekili Zekeriya Tünk, Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintimar ve Kuşadası Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Vekili Canan Gürer izledi. Türkiye’nin farklı okullarından 10-13 yaş aralığı 480 sporcunun katıldığı müsabakalarda Kadınlar kategorisi 1.05 kilometrede Kırşehir’den Fatma Nur Turhan 5.41 derece ile birinci, Nevşehir’den Aleyna Sürücü 5.44 derece ile ikinci, Gaziantep’ten Buse Mayda 5.46 derece ile üçüncü olurken Erkekler kategorisi 1.05 kilometrede Bingöl’den Kaniçiya İlçi 5.22 derece ile birinci, Osmaniye’den Alper Fındık 5.32 derece ile ikinci, Batman’dan Samet Biçen ise 5.34 derece ile üçüncü olmaya hak kazandı.

Parkur alanında düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporcular madalya ve kupalarını, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Zekeriya Tünk, Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, Kuşadası Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Vekili Canan Gürer ve turnuva yetkililerinin elinden aldılar.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar