Yeşilçam’ın Makyajı İzmir’den

  • Aydın Gazete
  • 22 Nisan 2017
  • Yorumlar Kapalı

Efekt makyajın sektör haline geldiğini, Türk sineması ve özellikle dizilerin Pazar payının büyümesiyle önem kazandığını belirten Mirzaoğlu, “Türkiye’de genelde makyaj artisti ve ekipleri yurt dışından çağrılıyor.

Yerel olarak yapılanlarda ise bilgi eksikliği nedeniyle kusurlar var. Gerçekçi olmayan bir efekt filmin tüm büyüsünü ayaklar altına alabilir. Oysa , bizim ürettiğimiz yaralar deriyle kaynaşıyor ve derinin doğal  hareketlerine uyum sağlıyor. En büyük özelliği kolay uygulanması. Bu da setlerde inanılmaz zaman tasarrufu sağlıyor. Kolay temizlenmesi de yine oyunculara kolaylık sağlıyor” dedi.

Blueblood markasıyla Türkiye’nin ilk 3D transfer tekniğiyle protez yara-berelerini İzmir’de ürettiklerini söyleyen Mirzaoğlu, ayrıca sektörün ihtiyacı doğrultusunda eğitim çalışmalarına başladıklarını da belirtti. İzmir’in ilk makyaj atölyesini kuran Dilek Mutlutürk ile işbirliği yaptıklarını ifade eden Mirzaoğlu, “Atölyede plastik makyaj eğitimlerine başlayacağız.

Sinema ve dizi sektöründe küresel bir aktör olmamız için bu işin en önemli kısmı makyajın en üst seviyede gelişmesi gerekiyor. Bunun için kollarımızı sıvadık” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar