Ukrayna’da Gezilecek Yerler

  • Aydın Gazete
  • 21 Nisan 2017
  • Yorumlar Kapalı

Ukrayna, Türkiye başta olmak üzere özellikle Avrupa şehirlerinde bulunan kişilerin yoğun ilgisini çekmektedir. Özellikle son dönemlerde yapılan anlaşma ile Ukrayna’ya pasaportsuz ve vizesiz seyahat imkanı sağlandı. Bunun üzerine İstanbul’dan Ukrayna’ya düzenlenen feribot seferleriyle iki ülke arasında seyahat etmek oldukça kolay bir hale geldi. Durum böyle olunca Ukrayna, sıkça ziyaret edilen bir destinasyon haline geldi. Eğlenceli gece hayatı, gezilecek yerleri, Odessa plajları, tarihi yapıtları ve birçok diğer noktasıyla Ukrayna, mutlaka görülmesi gereken bir ülke. Ukrayna kişiler için cazip tatil yerlerinden birisi olduğu gibi ülkede bulunan doğal güzellikler ile mimarisi, kişilerin daha iyi ve güzel bir tatil yapmasını sağlıyor.

 

Ukrayna’da Neresi Gezilir?

 

Ukrayna seyahati doğal, tarihi veya deniz odaklı bir destinasyon tercihi olabilir. Özellikle her yıl 20 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlayan Ukrayna, turizme verilen önem sayesinde her gün cazibesini arttırmaktadır. Avrupa bölgelerinin yanı sıra Batı Avrupa, Ortadoğu ve Amerika Birleşik Devletleri gibi bölgelerden dahi Ukrayna’ya yönelik ciddi bir talep söz konusudur. Kişiler aynı zamanda kayak yapabilmek adına da yine Ukrayna bölgesini tercih edebilmektedir. Bölgede bulunan merkezlerde yılın uzun bir döneminde kayak yapabilmek mümkündür. Bu açıdan Ukrayna farklı özellikleri olan herkes için farklı bir imkan sağlamayı başarmıştır.

 

ukrayna.jpg

 

Eğlence hayatı ve yaz tatili için tercih edilen şehir Odessa’dır. Odessa plajları yaz aylarında tıklım tıklım dolarken gece kulüpleri de sabahlara kadar açık ve eğlencenin doruklarını yaşatıyor. Turistik ve tarihi bir gezi için Kiev, Lviv ve Kharkiv görülmesi gereken şehirlerden.

 

Kiev

 

Ukrayna’da gezilecek yerler listesinde ilk sırada başkent Kiev yer alır. Kiev’de yer alan Botanik Bahçesi, anıtlar, tiyatro, sirk ve manastırlar gezilebilecek yerler arasınd. Kiev’in yanı sıra gezilebilecek diğer yerler Lviv ve Odessa’dır. Lviv bölgesinde Rynok Square’de yer alan müzeler, Brewery Müzesi, Opera Binası, Potocki Sarayı, Dormition Katedrali, Lychakiv Mezarlığı ve Lviv Ermeni Katedrali mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Odessa’da ise Deribasovskaya Caddesi, Devlet Opera Binası, Puşkin Müzesi, Potemkin Merdivenleri, Duke de Richelieu Anıtı ve Katakomb yeraltı şehirleri de mutlaka uğranması gereken yerlerdendir.

 

Ukrayna gezisinde tercih edilen şehir neresi olursa olsun, kişiler mutlaka farklı bir güzellik ve tarih ile karşılaşacaktır. Bu bakımdan Ukrayna gezileri genelde kişilerin unutulmaz dönemlerinden birisidir.

 

Bu yaz yurtdışında tatil yapmak için tercih edebileceğiniz birçok diğer ülke var. Vizesiz gidebileceğiniz ülkelerin yanı sıra kolay vize veren birçok ülke de tercihleriniz arasına girebilir. http://www.yoldasin.com/ulkeler/ adresinden gitmek istediğiniz ülke hakkında pratik bilgiler edinebilirsiniz.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar