Güvercin Sevenler Menteşe’ye Akın Etti

  • Aydın Gazete
  • 11 Nisan 2017
  • Yorumlar Kapalı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile birlikte Festival alanını ziyaret ederek farklı illerden gelen güvercin yetiştiricileri ve halka bir araya gelen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, güvercinin barış ve sağduyu sembolü olduğunu ifade ederek, Menteşe Belediyesi olarak insanları bir araya getiren ve kaynaştıran etkinliklere önem verdiklerini belirtti. Başkan Gümüş, “Festivalimize Türkiye’nin 81 ilinden katılım var. Bu bizim için çok büyük bir onur. Ben farklı illerden gelen ziyaretçilerimizi Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de ağırlamaktan onur duyuyorum. Menteşe bir kültür kenti, bir hoşgörü ve barış kentidir. Bu tarz festival, organizasyon ve etkinlikler, hem kültürlerin tanışıp kaynaşması hem de ilçemizin tanıtımına katkı koyması bakımından bizim için çok önemli. Festivalimiz ile ayrıca nesli tükenmekte olan güvercinlere de sahip çıkılıyor ve bu kültür yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılıyor” dedi. 

Muğla Güvercin Sevenler Birliği Başkanı Sefa Çolakoğlu ise üçüncü Güvercin Festivalinin çok renkli ve yoğun bir katılımla gerçekleştiğine işaret ederek, “Festivalimize her geçen yıl katılım artıyor. Bu bizi mutlu ediyor. Festivalimize Türkiye’nin tüm illerinden güvercin sevenler 600 civarında kuş türü ile katılım sağladılar. Pek çok etkinliğin yanı sıra oluşturulan alanda vatandaşlarımız ve kuşçularımız hem kuşlarını sattı, hem de beğendiği kuşları aldı” diye konuştu. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise yaptığı konuşmada Türkiye’nin her yerinden gelen güvercinlerin Muğla’da birliği, beraberliği ve barışı temsil ettiğini kaydetti. 

Konuşmaların ardından Türkiye Güvercin Federasyonu Başkanı Mustafa Yakup Ceylan’a katılım ve desteklerinden dolayı Başkan Gümüş tarafından plaket takdim edildi. 

Festivalin sonunda ise kategorilerinde dereceye giren kuş sahiplerine kupa ve madalyaları verildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar