Bergama Bu Gençlerle Gurur Duyuyor

  • Aydın Gazete
  • 8 Nisan 2017
  • Yorumlar Kapalı

Bergama Belediye Spor Badminton Takımı’nın milli oyuncuları Arzu Delibalta Türkiye Şampiyonu, Şevval Buse Alsoy ise Türkiye 2.’si olarak Bergama’ya gurur yaşattılar.

Bergama Belediye Spor Badminton Takımı ve Türkiye Badminton Milli Takım sporcusu Arzu Delibalta, Antalya Kemer’de 25-29 Mart 2017 tarihlerinde yapılan Üniversiteler 1. lig final müsabakalarında Tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.

Bergama Belediyesi Badminton Takımının bir başka Milli sporcusu olan Şevval Buse Alsoy ise Antalya Belek’te 31 Mart-3 Nisan 2017 tarihlerinde yapılan Üniversiteler Süper Ligi Final Müsabakalarında Türkiye 2.’si oldu. Sakatlığına rağmen final maçına çıkan Şevval Buse Alsoy, müsabakayı son anda 2-1 kaybetti.

 

Bergama Belediyesi Badminton Takımı antrenörü Hakan Avcı bu iki büyük başarı ile ilgili olarak; “Bergama Belediyesi Badminton takımı olarak ilçemizi en güzel şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Tamamen amatör ruhla mücadele eden sporcularımı ve ailelerini tebrik etmek istiyorum. Badminton takımı sporcuları defalarca Türkiye şampiyonlukları, Balkan Şampiyonlukları yaşatıyorlar ilçemize. Defalarca milli takım formamızı terletiyorlar. Bu başarılarda kuşkusuz en büyük pay sahibi olan kişi belediye başkanımız Sayın Mehmet Gönenç’tir. Gelişmiş toplumlar; spora ve sanata hak ettiği değeri veren ve destekleyen toplumlardır. Bunun öncüsü, temsilcisi olduğu için Başkanımıza yürekten teşekkür etmek istiyorum. Tek dileğim bu başarıların Bergama’da ki işadamları ve Bergama halkı tarafından da gerekli desteği alması. Özellikle sporcuların halkımızın ve işadamlarımızın desteğine ihtiyacı var. Sporcularımızın daha fazla başarı kazanması ve turnuvaya katılabilmesi için sponsora ihtiyacımız var. Umarım bu konuda gereken hassasiyeti yakalayabiliriz” dedi

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar