Anadolu’nun taze otlarıyla eşsiz lezzetler

  • Aydın Gazete
  • 4 Nisan 2017
  • Yorumlar Kapalı

Boğazın en özel manzarasına ev sahipliği yapan The Grand Tarabya’nın, zengin menüleriyle göz kamaştıran şık restoranı The Brasserie Restoran, Anadolu’nun bereketli topraklarında yetişen birbirinden lezzetli ve sağlık deposu otlarla hazırladığı menüyle, yine farklı bir tadım deneyimine imza atıyor. The Grand Tarabya’nın başarılı şeflerinin usta dokunuşlarıyla harmanlanan taze otlara mevsimin favori iki sebzesi kuşkonmaz ve enginar eşlik ediyor.

Ege ve Akdeniz’den sağlık deposu taze otlar

The Brasserie’nin, Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde yetişen en lezzetli otları yeniden yorumlayarak hazırladığı sağlık ve lezzet dolu bahar menüsüyle iştah kabartıyor. The Grand Tarabya’nın seçkin restoranı The Brasserie Restoran’ın taze otlar menüsü, Ege ve Akdeniz başta olmak üzere Anadolu’nun dörtbiryanında yetişen lezzetli ve sağlıklı otlardan oluşuyor. Her derde deva ısırgan otu çorbasıyla sıcak bir başlangıç yaptıktan sonra, zeytinyağlı enginarla servis edilen Akdeniz’e özgü kaldırık otu damaklarda harikalar yaratıyor. Mayhoş tadıyla damaklarda iz bırakan kuşkonmazlı ebegümeci salatası, Akdeniz’in en favori lezzeti kabak çiçeği dolmasıyla birlikte enfes bir uyum sergiliyor. Zeytinyağlı taze bakla ve Ege usulü Şevketibostan, sağlık ve lezzet dolu taze otlar menüsünün diğer lezzetleri. Sağlıklı bir tadımın finalinde ise yine hafif bir lezzet olan Mersin’in meşhur kerebiç tatlısı yer alıyor.

Geleneksel lezzetlere modern dokunuşlar

The Brasserie’in sağlıklı beslenmeye özellikle dikkat eden konukları için hazırladığı taze otlar menüsünde, Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde yetişen en lezzetli otların modern yorumlarla hazırlanan sunumları yer alıyor. The Brasserie Restoran, sağlıklı beslenmenin yanı sıra farklı tatlar da tecrübe etmek isteyen konuklarını bahar menüsünü tatmaya bekliyor.

Rezervasyon için: (0212) 363 33 00

The Grand Tarabya Hakkında

1900’lü yılların başlarında Tarabya Tokatlıyan Oteli olarak hizmete giren, 1954 yılında çıkan yangının ardından aynı yere devlet tarafından yaptırılan Büyük Tarabya Oteli, İstanbul’un üçüncü 5 yıldızlı oteli olarak 1966’da hizmete girdi. Konumu ve kalitesiyle dünya çapında ün kazanan Büyük Tarabya, bir dönem Türk filmlerinin de vazgeçilmez seti olarak sinema tarihinde silinmez bir yer edindi. Kamu mülkiyetinde iken özelleştirilme kapsamına alınan Büyük Tarabya Oteli 2006 yılında, Bayraktarlar Holding tarafından satın alındı. Kapsamlı bir restorasyon ve renovasyon süreci geçiren, uluslararası hizmet kalitesinde yapılandırılan ve The Grand Tarabya ismini alan otel, henüz açılmadan Leading Hotels of the World (LHW) üyesi olma başarısını gösterdi. The Grand Tarabya 2013 yılının Şubat ayında kapılarını açtı. Otel, açılışının hemen sonrasında CATHIC’ten “Best New Hotel Turkey 2013” ödülüne, sonrasında da American Academy of Hospitality Sciences’ta “5 Star Diamond” ödülüne layık görüldü.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar