1.5 Ton Çiğköfte İkram Edildi

  • Aydın Gazete
  • 3 Nisan 2017
  • Yorumlar Kapalı

Vatandaşların, uzun kuyruklar oluşturduğu festivalde, dev tepsilerde yoğrulan 1 buçuk ton çiğ köfte ve Bitlis yöresine ait içli köfte, ayran eşliğinde 12 bin kişiye dağıtıldı. Renkli görüntülere sahne olan festivalde, protokol üyeleri de vatandaşlara çiğ köfte ikram etti.

Doğu ve Güneydoğu illerinin en önemli lezzeti olan, bu yıl ilk kez Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen ve Çiğ Köfte Festivali’ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Vatandaşların, uzun kuyruklar oluşturduğu festivalde, dev tepsilerde yoğrulan bin 500 kilo çiğ köfte ve Bitlis yöresine ait içli köfte ayran eşliğinde 12 bin kişiye ikram edildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in de katıldığı festivalde protokol üyelerinin çiğ köfte yoğurduğu anlar renkli görüntülere sahne oldu. Protokol, vatandaşlara da çiğ köfte ikram etti.

Farklılıklar Bizim Zenginliğimiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Eski Bakanı Mehmet Mehdi Eker, vatandaşlara; “Güzel Küçükçekmece, Rumeli’den Anadolu’ya, Karadeniz’den Akdeniz’e, Doğu Anadolu’dan Ege’ye Türkiye’nin bütün unsurlarını bünyesinde barındırıyor. Farklılıklarımız bizi zenginliğimizdir, iyi ki varsınız. Bugün burada Güneydoğu bölgemize ait çiğköfte ve içli köfte festivali var. Başkan Karadeniz’e bizi burada buluşturduğu için teşekkür ederiz. Biz bütün kültürel değerlerimizle doğusuyla batısıyla kardeşiz. Güzel bir Türkiye’yi birlikte inşa etmenin çabasındayız. Daha güçlü olmamız Türkiye’nin sistemin güçlendirilmesiyle mümkündür. 16 Nisan Türkiye’yi güçlendirme çabası ve gayretidir” sözleriyle seslendi. AK Parti Milletvekili Serap Yaşar ve Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya’da festivallerin birlik ve beraberliğe katkısından söz ederek, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür etti.

Kardeşliğimiz Hiç Bitmesin

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “15 Temmuz Şeref Meydanı’nda önemli bir festivale daha ev sahipliği yapıyoruz. Bu meydanda sizlerle birlikte acılarımıza yas tuttuk. Şimdi bu meydanda ortak coşkumuzu, şenliğimizi birlikte yaşıyoruz. Milletleri millet yapan ortak değerleridir. Güneydoğu’nun muhteşem lezzetini birlikte yoğurduk. Kardeşliğimizi hiçbir şey gölgeleyemez. Bizlerin, birinci görevi Küçükçekmecelileri birbirine sevdirmektir. Bu kardeşlik havasına yaptığınız katkıdan dolayı, Küçükçekmece’de selamın ve barışın çoğalması adına gösterdiğiniz gayretler için hepinize teşekkür ederim. Küçükçekmece’de dev projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Kapalı pazar yerlerimiz çok yakında hizmete girecek. 5 sosyal tesisimiz de çok yakında Küçükçekmecelilerle buluşacak. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ederim. Kardeşliğimiz hiç bitmesin” diye konuştu.

Vatandaşlar Halaylarla Eğlendi

Festivalde, yöresel sanatçılar Selahattin Alpay, İsmail Hazar, Münevver Özdemir, Bekir Çiçek Doğu ve Güneydoğu yöresine ait türküler seslendirerek, müzik ziyafeti sundu. Etkinlikte, Şanlıurfa Sıra Gecesi Ekibi de sahne aldı. Vatandaşlar, türkülere halaylarla eşlik ederek, gönüllerince eğlendi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar