Genç Girişimci Kadınlar Tarımda Güçleniyor

  • Aydın Gazete
  • 29 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca yürütülen “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi” kapsamında gerçekleştirilen “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” ile kırsal alanda genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının yaratılması, mevcut istihdam olanaklarının korunması, bu sayede kırsal alanların ekonomik faaliyet düzeylerinin artırılması, kırsal nüfusun azalmasının önlenmesine katkıda bulunulması ve farkındalık yaratılması amacıyla, kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan 18-40 yaş genç kadınlara yönelik İŞKUR işbirliği kapsamında, Korumar De Luxe Otelde Uygulamalı Girişimcilik Eğitim toplantısı düzenlendi.

Programa katılan 74 kadın çiftçi 4 (gün) 32 saat süreyle eğitimini tamamladı. Bu çalışma kapsamında eğitim alan kadınlar tarafından hazırlanacak projelerden Birinciye; 3.000 TL,  İkinciye; 2.000 TL, üçüncüye; 1.000 TL para ödülü verilecek.

Mayıs ayında Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce düzenlenecek olan Proje Pazarı ve Sertifika Dağıtım Töreni sonunda Aydın’ı temsil edecek olan kadın çiftçi ve projesi, Bakanlığın belirleyeceği bir tarihte 16 il projeleriyle yarışacak. Proje finalinde dereceye giren projelere minimum 20.000 TL, maksimum 40.000 TL destekleme verilecek.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar