Belediye Başkanından Miting Gibi Halk Buluşması

  • Aydın Gazete
  • 25 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

Yapılan çalışmaları değerlendirmek, vatandaşların öneri ve taleplerini dinlemek için her hafta farklı bir mahallede Halk Toplantıları düzenleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, bu kez Atakent Mahalle sakinleri ile buluştu. Yatırımları anlatan ve halkın sesine kulak veren Başkan Akpınar, yerel yönetimlerin pek çok konuda yetkisiz bırakılmasını eleştirdi ve “Zor bir süreçten geçiyoruz. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, her şeyi geride bırakmalı; laik, demokratik Atatürk Cumhuriyeti’ne dört elle sarılmalıyız” dedi.

YÜZLERCE VATANDAŞ KATILDI

Atakent Mahalle Muhtarlığı önündeki buluşmaya muhtarlar, meclis üyeleri, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yüzlerce Atakent sakini katıldı. Sorunları tek tek dinleyen Başkan Akpınar, eksiklerin çözümü için bürokratlarına talimat verdi. Yapılan hizmetlere teşekkür eden mahalle sakinleri, taleplerini birebir ve samimi olarak aktarabilmekten duydukları mutluluğu da dile getirdi. Halk Toplantısı sonrası esnaf ziyareti de yapan Başkan Akpınar vatandaşla kucaklaştı.

CUMHURİYET’E DÖRT ELLE SARILMALIYIZ

Halka hizmet konusunda yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Biz yerel yönetimler yasa tasarısı beklerken, ne yazık ki önümüze halk oylaması geldi. Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bir referandum süreci yaşıyoruz. Cumhuriyet değerlerine her zamankinden daha sıkı bağlanmamız ve Atatürk ilke ve devrimlerine sonuna kadar sahip çıkmamız gereken bir dönemdeyiz. Türkiye’nin kurtuluşu, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’i korumaktan geçiyor. Atatürk bu ülkeye demokrasiyi ve özgürlüğü getirmiştir. Tek adam olarak baskı rejimini değil Cumhuriyet’i tercih etmiştir. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun her şeyi geride bırakmalı; laik, demokratik Atatürk Cumhuriyeti’ne dört elle sarılmalıyız. 20 yıl sonra bugünleri çok ararız. Mahallemizdeki tüm sorunları çözebiliriz ancak Cumhuriyet elden giderse işte bunun geri dönüşü yok. Demokrasi varsa varız, yoksa biz de olamayız. Bırakın parlamenter sistem devam etsin” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar