Özel Sporcular Yüzme Şampiyonası Başlıyor

  • Aydın Gazete
  • 24 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

Özel Sporcular Yüzme Şampiyonası Halkbank desteğiyle start alıyor

Halkbank’ın resmi sponsorluğunu üstlendiği Özel Sporcular Yüzme Şampiyonası, 23 Mart’ta başlıyor. Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından Alanya’da düzenlenen şampiyonada down sendromlu ve otistik 311 özel sporcu yarışıyor.

Zihinsel ve bedensel farklılıkların, bireylerin eğitim, iş ve spor hayatına katılımının önünde bir engel teşkil etmemesi gerektiğini vurgulayan Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu şunları ifade etti:

“Sporun herkesi birleştirme ve tek yürek yapma gücüne bugün burada bir kez daha şahit oluyoruz. Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından düzenlenen bu organizasyon, özel sporcuları bir araya getirmesi nedeniyle büyük önem taşıyor. Zihinsel ve bedensel farklılıklara sahip gençlerimiz, farklılıkların doğru yönlendirilmesiyle neler başarabileceklerini gösteriyor. Azimli ve çalışkan gençlerimizi desteklemek bizim için bir görev. Halkın bankası olarak, halkın çocuklarını cesaretlendirmeyi ve kucaklamayı sürdüreceğiz. Sporcularımızın hepsine müsabakalarda başarılar dilerim”

2020 yılında hedef Tokyo

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, destekleri için Halkbank’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında şöyle konuştu:

“Özel sporcuların spor uğraşlarında desteklenmeleri onları bu yarışta güçlendiriyor. Özel sporcuları desteklemek ve başarılarını takdir etmek için çıktığımız bu yolda hedefimiz 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları. Özel sporcularımızın başarılarına ve mutluluklarına ortak olmak için herkesi şampiyonamızı izlemeye davet ediyorum. Şampiyonada yarışacak tüm sporcularımıza canı gönülden başarılar diliyorum.”

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar