İstiklal Marşı’nı En Güzel O Okudu

  • Aydın Gazete
  • 15 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü için düzenlenen törende İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okuyarak protokol üyeleri başta olmak üzere tüm katılımcıların taktirini toplayan Nil Akyiğit Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’yı makamında ziyaret etti. Öğrenci Akyiğit’i tebrik eden Başkan Bakıcı; “Nil ödülü hak ediyor. Kendisini her konuda destekleme arzusu içerisindeyiz. Nil’in başarılarının devamını diliyoruz. Bir şiir, hele hele İstiklal Marşımız ancak bu kadar güzel okunabilirdi. Hepimizi duygulandırdı, hem de bize o coşkuyu yaşattı. Nil’e o anı bize yaşattığı için içten teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi. 

Eğitim yerel yönetimlerin önceliği

Eğitimin gelecek nesillere yatırım yapmak için en önemli araç olduğunun altını çizen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Çocuklarımızın her zaman çok iyi yetiştirilmesi gerekir. Bu sebeple her zaman eğitime çok önem verdik. Çocuklarımızı çok sağlıklı bir şekilde yetiştirelim ki; geleceğe emin adımlarla ve güçlü bir şekilde özgüven içerisinde yürüsünler” dedi. Yerel yönetimlerin en önemli, en aslı görevlerinden birinin de çocuklara gençlere, yaşlılara destek olmak olduğunu ifade eden Başkan Bakıcı; “ Sekiz Eylül bizim göreve ilk geldiğimizde ilk ilgilendiğimiz okuldu. İlçemizdeki birçok eğitim kurumumuzun fiziki ihtiyaçlarını giderdiğimiz gibi bu okulumuzun da boya ve badanasını yaptık, bahçesini düzenledik.  Basketbol sahası yapıp,  potaları koyduk” dedi. 

Başkan Bakıcı başarılı öğrencinin ailesi ve öğretmenlerine de sundukları katkıdan dolayı teşekkürlerini sunmanın yanı sıra Nil’e yapboz hediye ederek; hatıra fotoğrafı da çektirdi. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar