Çocuklarla Su Altı Dünyasına Yolculuk

  • Aydın Gazete
  • 12 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

Müşterileri için seyahat bileti sağlamanın yanı sıra gidilecek yerlerle ilgili ‘nerede ne yenir’, ‘yapmadan dönmeyin’ gibi rehberlik hizmetleri de sunan Biletall, bu hafta çocuklu ailelere eğlenceli bir hafta sonu tatili için öneride bulunuyor. İşte Biletall gezgininin geçtiğimiz haftaki izlenimlerinden elde ettiği devasa akvaryum tavsiyeleri…

İstanbul Viasea

88 metrelik tüneliyle İstanbul’un en uzun su altı tüneline sahip olan Viasea Akvaryum’da, Amazon Nehri’nin 3 metrelik boyuyla en büyük balığı ‘Arapaima’dan, Akdeniz’in nesli tükenmekte olan ve cana yakınlığı ile bilinen balığı ‘Orfoz’a, dünyanın en büyük tatlı su balığı olan Kuzey Avrupa ‘Mersin Balığı’ndan Güney Asya’nın dev vatozlarına kadar birçok canlı türü ile tanışacaksınız. 7’den 77’ye her yaş grubuna hitap eden akvaryumda ayrıca bir rehabilitasyon merkezi de bulunuyor.

İstanbul Akvaryum

Yaklaşık 17 bin canlı bulunduran İstanbul Akvaryum, Karadeniz’den Pasifik’e uzanan 16 tema ve 1 yağmur ormanından oluşuyor. Alanlar temalandırılırken, yansıtılan alanların kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özellikleri dikkate alınmış. Akvaryum’da kırmızı karınlı piranalar sürüler halinde dolaşıp avlanırlar. Akvaryumun en büyün canlısı olan Limon Köpekbalığı’nın ortalama ömrü 25 yıl. Yaşamları boyunca uyumayan ve dinlenmeyen bu canlılarla tanışmak çocuklar için farklı bir deneyim olacak. Ayrıca kasırga simülatörü ile heyecan dolu anlar yaşayabilirsiniz. Köpekbalıklarıyla dalış, Flyride helikopter turu gibi aktivitelerle benzersiz deneyimler yaşayabilir ve dünyamızı paylaştığımız birçok canlı türünü burada tanıyabilirsiniz.

Ankara Aqua Vega

24 farklı akvaryumdan oluşan Aqua Vega’da tatlı su, deniz suyu balıkları ve yüzlerce çeşit sürüngen yaşıyor. Yaklaşık 12.000 deniz canlısını barındıran akvaryumda ayrıca Çankırı’daki tuz mağarasından esinlenerek oluşturulan bir tuz mağarası da bulunuyor. Akvaryumda bulunan yerel balıklar Balıkesir’in Altınoluk beldesinde bulunan balık tesisinden özenle taşınarak getirilmiş. Akvaryumda ayrıca özel eğitmenlerin eşlik ettiği bir dalış okulu var. Dilerseniz buradaki eğitimden faydalanabiliyorsunuz.

Akvaryumdaki koi balıklarına ise, ziyaretçilerin dokunması serbest. Sazan balığına benzeyen bu Japon balıklarını çocuklarınızla beraber yakından tanımak çok keyifli olacaktır. Ayrıca GreenBox tekniği ile canlılarla beraber özel fotoğraflar da çekilebilirsiniz.

Antalya Aquarium

Antalya Aquarium, 40 tematik akvaryumun ardından 131 metrelik uzunluğu ve 3 metrelik genişliği ile dünyanın en büyük tünel akvaryumudur. Akvaryumda bulunan Kar Dünyası ve Buz Müzesi’nde çocuklarınızla beraber gerçek karla oynayabilirsiniz. WildPark’da dünyanın en zehirli ve ilginç türleri bulunur, burada macera dolu anlar yaşayabilirsiniz. Köpekbalıklarının, özel eğitimli dalgıçlar tarafından beslenmelerini seyredip, heyecan dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Hint Okyanusu, Kızıl Deniz, Atlantik ve Pasifik Okyanuslarının bulunduğu 4 tematik akvaryumla dünya denizlerini tanıyabilir, su altı mağaralarını görebilir ve Nil Nehri, Amazon Nehri gibi dünyadaki büyük nehirleri keşfedebilirsiniz.

İstanbul Sea Life Akvaryum

İstanbul Sea Life, 8 bin metrekarelik alanda, 80 metrelik cam sualtı gözlem tüneliyle dünyanın en büyük akvaryumları arasında sayılıyor. Köpekbalıklarının, vatozların, ahtapotların ve deniz kaplumbağalarının ender türlerinin yer aldığı akvaryum, 10 bini aşkın deniz canlısını içerisinde barındırıyor. İnteraktif taş havuzu da bulunan akvaryumda, havuzda bulunan denizyıldızı, yengeç gibi canlılara dokunabilirsiniz.

Çocuklar için tasarlanan akvaryumu ziyaret edebilir, onları çocuk oyun alanlarına götürebilirsiniz. Köpekbalıklarıyla dalış gibi aktivitelere katılabilir, özel eğitimcilerle birlikte çocuklarınızı özel gezi programlarına götürebilirsiniz.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar