Cazın Büyükelçisinden Unutulmayacak Konser

  • Aydın Gazete
  • 12 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliği ile düzenlenen konserde,  Jazz Forum dergisinin yurtdışındaki en etkin Polonyalı caz müzisyenlerinden biri olarak nitelendirdiği Artur Dutkiewicz’e, basta Michal Baranśki, davulda Lukasz Zyta eşlik etti. Üçlü Avrupa Caz dünyasında büyük yankı uyandıran “Praena” albümünden seçtikleri eserleri seslendirdi. Gelmiş geçmiş en yetenekli caz müzisyenlerinden biri kabul edilen Dutkiewcz’nin  Passage, The Elephant Dance, Mr. Prospero, Drops of Innocence, Warsaw Oberek, Polish Mazurka, A&B adlı besteleri dinleyenleri farklı bir evrene sürükledi.

“Preana”nın Sankskritce’de sonsuz yaşam enerjisi anlamına geldiğini belirten Artur Dutkiewicz salonda inanılmaz bir enerji olduğunu, İzmir Avrupa Caz Festivali’nde çalmaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Polonya ve İKSEV yetkililerine teşekkür etti.  

24. İzmir Avrupa Caz Festivali 14 Mart, 2017 Salı günü AASSM Küçük Salon’da İzmir İsviçre Fahri Konsolosluğu işbirliği ile yapılacak Matthias Spillmann Mats – Up  Konseri ile devam edecek.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar