İçişleri Bakanı Soylu ve Başkan Zolan’dan Rabia

  • Aydın Gazete
  • 11 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aydın’da bir dizi program ve ziyaret için gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Buharkent ilçesinde bir araya geldi. Buharkent ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Soylu’nun ziyaretine, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Mehmet Erdem, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol ve davetliler eşlik etti. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, burada yaptığı konuşmada 1 Kasım seçimlerinde Bakan Soylu’nun Buharkent’e geldiğini hatırlatarak, seçimleri kazandıklarını, ilçenin 16 Nisan referandumunda da tarih yazacağını söyledi. 

Başkan Zolan: Daha güçlü bir Türkiye olacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, 3 yıl aradan sonra aynı meydanda Buharkentlilerle buluştuklarını ifade ederek, “O gün Sayın Bakanımız Süleyman Soylu Bey’de buradaydı. O günden sonra Buharkent’te güzellikler doğdu, hizmet destanı yazılmaya başladı. Bugün tekrar Bakanımız burada. Ben Denizlili bir hemşehriniz olarak her zaman sizlerin yanında ve sizlerin hizmetinde olmak için Belediye Başkanımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Allah birliğimizi daim eylesin” dedi. Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İnşallah 16 Nisan’da gerçekleşecek yeni yürüyüş ve yeni bir başlangıç ile birlikte daha güçlü bir Türkiye olacak. Yarını bugünden daha güzel olan bir Türkiye’ye hazır mısınız? Bizleri yeniden ziyaret eden Sayın Bakanımıza canını dişine takarak gece gündüz terörle mücadele ettiği için çok teşekkür ediyorum. Allah yolunu, bahtını açık eylesin, muzaffer eylesin.”

Bakan Soylu: “Bildiğimiz tek adres millettir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Buharkent’in kendilerine büyük bir vefa ve saygı gösterdiğini söyledi. Buharkentlilere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve doğuda terörle mücadele eden Mehmetçik’ten selam getirdiğini kaydeden Bakan Soylu, “Bir derdimiz var bizim. Bu ülkeyi oyalamak isteyen, bu ülkeyi geri bırakmak isteyen, bu ülkeyi başka mahfillerden idare etmek isteyen anlayışa karşı bir itirazımız var bizim. Ve bunu ortaya koymak için bizim bildiğimiz tek adres millettir. Bizim bildiğimiz tek kapı milletin kapısıdır, başka bildiğimiz kapı yok” dedi.  

Bu vurdumduymazlığa ancak güçlü bir Türkiye çare olur

Türkiye’nin son dönemde geçtiği zorlukları anlatan Bakan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Arkamıza bakmaktan, yeniden bir hançer saplayacaklar mı diye yorulduk. Önümüze, geleceğimize, ufkumuza bakmak istiyoruz. Büyük Türkiye’ye, güçlü Türkiye’ye bakmak istiyoruz. 2023’e, 2053’e ve 2071’e bakmak istiyoruz. Biz dünyanın ilk 100 üniversitesinin arasına 10 üniversite koymak istiyoruz. Biz dünyaya bu ülkenin söyleyecek sözlerini kabul ettirmek istiyoruz. Biz medeniyetimizin bütün değerlerini, bugün anlam ve mana boşluğu çeken dünyaya anlatmak ve nakşetmek istiyoruz. Bizim hedeflerimiz var. Biz sadece iktidarda olmak istiyor değiliz. Allah sakındırsın. Bizim dünyaya söyleyecek sözümüz var. Bugün dünyanın içerisinde bulunduğu bu vurdumduymazlığa ancak güçlü bir Türkiye çare olur. Biz bunu biliyoruz.”

Konuşmanın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve beraberindekiler coşkulu kalabalığı rabia işareti ile selamladı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar