EGİAD Bölgemiz İçin Büyük Bir Kazanımdır

  • Aydın Gazete
  • 10 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

EGİAD geçmiş dönem başkanları Cüneyt Karagülle, Temel Aycan Şen ve EGİAD Üyelerinden Tamer Taşkın gibi iş dünyasının eski ve yeni nesil üyelerinin konuk olduğu Bizbize Yemeği Toplantısı, Best Western Konak Otel’de gerçekleştirildi. EGİAD’ın geçmiş dönem faaliyetleri hakkında bilgilendirilen yeni üyeler, aynı zamanda gelecek dönem planlanan projeler hakkında da fikir edindi. 

Açılış konuşmasını yapan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, Sivil Toplum Örgütleri’ne üye olmanın önemine değinerek, bireylerin STK’larda yer almasıyla temsil ettikleri gücün ikiye katlandığına dikkat çekti. Yaptıklarının profesyonel gönüllülük olduğunu belirten İlter, “Biz kimiz? Ne yapıyoruz? Kentimize, bölgemize, ülkemize, ne çeşit katkılarda bulunuyoruz? Sorularının yanıtlarını hep beraber konuşmak için buradayız. Dinamik yapımızla bu soruların cevaplarını en iyi şekilde açıklayabiliyoruz. Tek kişinin girişimiyle hayata geçirilemeyen projeler, STK’larla toplumsal inovasyonlara dönüşebiliyor. Bir kişinin fikir ortaya atmasıyla başlayan etkinlikler, STK’lar sayesinde toplumda farkındalık yaratabiliyor. Networking anlamında farklı insan dokularıyla iç içe olmak ve çevre edinmek STK gönüllüsü olarak hepimizin kazanımı olurken, dernekte alınan görevler ve istikrarlı şekilde yaptığımız projeler sayesinde, sosyal öğrenme en üst düzeyde gerçekleşebiliyor. Yine aynı sebeplerle bir STK’da yer almak profesyonel anlamda gönüllü olmayı ve girişimci bakış açısını kazanmayı da geliştirmekte. Bu yüzden bölgenizdeki güçlü bir STK’da yer almak önemlidir. EGİAD bu anlamda bölgemizdeki en önemli kazanımdır” dedi. 

Geçmiş dönem başkanlarından Cüneyt Karagülle ise, derneğin kuruluş aşamasından söz etti. İzmir merkezli kurulan EGİAD’ın sınırlarını aşarak bugün ülkenin en etkin STK’ları arasına girmeyi başardığını dile getirdi. Geçmiş Dönem Başkanı Temel Aycan Şen de başkanı olduğu EGİFED Federasyonu ve EGİAD’ın üst düzey konfederasyonlardaki etkisinden söz ederek, Ege Genç İşadamları Derneği’nin öncü olduğunu vurguladı. Toplantı yeni üyelere katılım plaketlerinin verilmesiyle son buldu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar