Bostanlı’ya nefes aldıran otopark

  • Aydın Gazete
  • 7 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

OCAK’TA HİZMETE AÇILDI

Karşıyaka Belediyesi, özellikle Bostanlı’da gün geçtikçe artan otopark sorununa ve kaldırıma yapılan parklara çözüm olmak için başlattığı yeni otopark projesini tamamladı. Cengiz Kocatoros Sokak ve çevresinin park ihtiyacını bir nebze de olsa karşılayan proje, 100 araç kapasiteli olarak tasarlandı. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün yoğun çalışmaları sonucu tamamlanan açık otopark, Ocak ayından itibaren kullanıma açıldı.

YENİ OTOPARKLAR DA YAPILACAK


Karşıyakalılar, otoparktan ücretsiz olarak yararlanıyor. Belediye ekipleri; Bostanlı, Nergiz, Atakent gibi merkezi mahallelerde yeni otopark çalışmalarını sürdürüyor. İmar ve altyapı sorunu olmayan noktalara yeni park yerleri yapılarak hem araç trafiğinin hem de kaldırım işgallerinin en aza indirilmesi hedefleniyor.

ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK


Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Araç yoğunluğunun her geçen gün artması ve otopark ihtiyacı bizi yeni çözümler üretmeye sevk ediyor. İmkanlar dahilinde, imar planlarına uygun noktalara, trafiği ve vatandaşları rahatlatacak şekilde yeni otoparklar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar