Kayseri Boşanma Avukatları

  • Aydın Gazete
  • 7 Mart 2017
  • 0

Halk arasında avukat denilince bir avukatın bütün davalarabaktığı zannedilir. Evet bir avukat bütün davalara bakabilecek kabiliyettedirama onun da uzmanlık alanları vardır. Mevzuata hakimiyet, yargılamausulleri,  duruşmaların seyri gibi birçok husus göz önüne alındığında uzmanlık alanının olması uygun düşmektedir. Örneğiniş hukuku, ceza hukuku, borçlar hukuku, miras hukuku! Aksi takdirde davanızuzar gider. Bunların yanında bir de günümüz yaşantısının meydana getirdiğiavukatlık alanları oluşmuştur. Boşanma avukatlığı gibi…

Türkiye’de boşanma avukatlarına olan ihtiyaç her geçen yılartmaktadır. Birazdan vereceğimiz rakamlar bu işin artık bir uzmanlık alanıolması gerektiğinin bir kanıtıdır.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye’de2011 yılında toplam 120117 kişi boşanırken bu rakam 2015’de 131830’a yükseldi.TÜİK verilerine göre bu rakamın 2017’de de oldukça yüksek olduğu tahminediliyor.

 

Bölgemizde yani Orta Anadolu’da (Kırıkkale, Aksaray, Niğde,Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Sivas ve Yozgat) en fazla boşanma 2611 kişi ileKayseri’de gerçekleşti. Kayseri avukat dan sonra 808 kişi ile Sivas, 802 kişi ile Aksaray,649 kişi ile Yozgat, 544 kişi ile Niğde, 541 kişi ile Kırıkkale, 504 kişi ileNevşehir, 442 kişi ile Kırşehir geldi. Ayrıca Kayseri Türkiye boşanmarakamlarına göre 10. sırada yer almaktadır.

Kimse boşanmak için evlenmez. Ama hayat gerçekten acıdır,insanın başına her şey gelebilir. Kayseri’de yaşıyor ve boşanmayla ilgili birişiniz varsa Kayseri ceza avukatına, iş hukukuavukatına değil, Kayseri boşanma avukatına müracaatedin.

Evet avukatların da uzmanlık alanları vardır. Lütfenavukatınızla görüşmeden önce uzmanlık alanını sorun.

 

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar