En önemli şey adam gibi adam olmaktır

  • Aydın Gazete
  • 6 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi   Prof. Dr. Mehmet Ali Canyurt  için “Emeklilik Töreni” düzenlendi . Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Binbir Gıda Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Su Ürünleri Fakültesi Dekan Vekili  Prof. Dr. Şükran Çaklı, Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hüsniye Kayalar, Su Ürünleri Fakültesi Yetiştiricilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Özden, Yılmaz Gencer, akademisyenler, öğrenciler ve yakınları katıldı.

Prof. Dr. Şükran Çaklı, “Emekliliğe adım atabilmek, bu ana kadar üretmeye devam edebilmek çok güzel ancak hocamız aramızdan ayrılacağı için üzgünüz’’ dedi.

HOCAMIZ, ÜRETMEYE DEVAM EDECEK

Prof. Dr. Osman Özden ise “Prof. Dr. Canyurt hocamızın emeklilik sürecine yaş haddinden dolayı sağlıkla ulaşması bizim için mutluluk verici. Meslek yaşamını sonlandırsa da üretmeye devam edeceğini biliyoruz. Bundan sonra bizden uzak, ailesiyle geçireceği ömründe başarılar diliyorum’’ dedi.

Emeklilik konuşması için kürsüye çıkan Prof. Dr. Mehmet Ali Canyurt, 1983’te doçent,1989’da profesör olduğunu ifade ederek “Bunlardan ziyade benim için en önemli şey adam gibi adam olmaktır. Benim tüm gençlere tavsiyem doçent olabilirsiniz, profesör olabilirsiniz ama adam gibi adam olun” dedi.  

Törenin sonunda Su Ürünleri Fakültesi Dekan Vekili  Prof. Dr. Şükran Çaklı tarafından   Prof. Dr. Mehmet Ali Canyurt’a “Emeklilik ve Anı Plaketi” verdi. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar