Avrupa’nın En İyi İşvereni

  • Aydın Gazete
  • 6 Mart 2017
  • 0

Dow, Top Employer Institute tarafından dünyanın her yerinden üstün çalışma koşulları sağlayan, kurum içi her düzeyde yeteneği besleyen ve geliştiren, istihdam uygulamalarını sürekli iyileştirmeye uğraşan öncü işverenler arasında seçilerek 2017 Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’nun En İyi İşverenleri (Top Employer) Sertifikası ile ödüllendirildi.

Dünya çapında işverenlerin çalışanlara sağladıkları koşulların kalitesini belgeleyen bir kuruluş olan Top Employers Institute, dünyada önde gelen işverenlerin çalışma koşulları üzerinde yaptığı araştırmanın bu yılki sonuçlarını duyurdu.  2017’de faaliyet gösterilen bölgelerin “En İyi İşveren Sertifikası”na layık görülen kuruluşlardan biri olan Dow Türkiye, önde gelen işveren konumunu resmi olarak tescil ettirmekten gurur duyuyor.

9 Kriterde Bağımsız Denetime Dayanarak Ödüllendirme

En İyi İşveren Sertifikası yoğun bir araştırma sürecinin ardından veriliyor ve sertifikayı almaya hak kazanmak isteyen kuruluşların Enstitü tarafından belirlenen gerekli standartları karşılamaları gerekiyor. Araştırmada verilen tüm cevaplar ise, bağımsız denetime tabi tutularak tarafsız kurumlarca doğrulanıyor.

2017 yılında Dow Türkiye’yi En İyi İşverenler arasında ilan eden Top Employers Institute, Dow Turkiye’nin çalışanlarına sunduğu koşulları 9 temel kritere göre değerlendirdi:

• Yetenek Stratejisi 

• İşgücü Planlama

• İşe Uyum Programları

• Öğrenme & Geliştirme

• Performans Yönetimi

• Liderlik Gelişimi

• Kariyer ve Yedekleme Yönetimi

• Ücretlendirme ve Ek Menfaatler

• Şirket Kültürü

Necipoğlu: “Dow, faaliyet gösterdiği bütün coğrafyalarda insan faktörünü ve çeşitliliğini en temel gücü olarak kabul ediyor”

Dow’ın bu başarısına ilişkin açıklamada bulunan Dow Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü İhsan Necipoğlu, “120 yıldır her yaklaşımını yenilikçiliğe dayandırarak büyüyen Dow, faaliyet gösterdiği bütün coğrafyalarda insan faktörünü ve çeşitliliğini en temel gücü olarak kabul ediyor. Dünyada her geçen gün çeşitliliğin daha da önem ve görünürlük kazandığı bir gündemde şirketimizin bu başarısından gurur duyuyor ve şirket değerlerimizi ödüllü uygulamalara dönüştürmede emeği geçen bütün çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Top Employers Institute CEO’su David Plink: “En uygun çalışma koşulları, çalışanların kendilerini kişisel ve mesleki olarak geliştirebilmelerini sağlıyor. Yaptığımız kapsamlı araştırma da Dow Türkiye’nin üstün bir istihdam ortamı sağladığını ve ikincil menfaatler ile çalışma koşullarından, iyi düşünülmüş ve şirket kültürü ile son derece uyumlu performans yönetimi programlarına kadar geniş bir yelpazede yaratıcı girişimler sunduğu sonucuna ulaşmıştır.” dedi.

Top Employers Institute ve En İyi İşveren Sertifikası hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.top-employers.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar