Dünya Devi Türkiye’yi Üs Yapıyor

  • Aydın Gazete
  • 6 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

LIFTINSTITUUT SOLUTIONS TÜRKİYE’DE VE BÖLGEDE BÜYÜYOR:

Asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen bir kuruluş olan Hollandalı Liftinstituut, Türkiye’yi Ortadoğu’nun yatırım merkezi yapacak yeni projelere imza atmaya hazırlanıyor. Dünya devi firmanın Liftinstituut Solutions Türkiye ofisi, inşaat sektöründeki gelişmelere paralel olarak büyümeye devam ediyor. Her yıl yüzde 30’ların üzerinde bir büyüme gerçekleştiren Liftinstituut Solutions, 2017 yılında bu rakamı yüzde 50’nin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Dünyanın dört bir yanındaki asansör ve yürüyen merdivenleri 80 yıllık tecrübesiyle denetleyen Hollandalı bağımsız denetleme kuruluşu Liftinstituut, Türkiye’yi Ortadoğu’nu merkezi yapmayı hedefliyor. Ortadoğu ülkelerini İstanbul’dan yöneten Liftinstituut’un danışmanlık hizmeti sunan şirketi Liftinstituut Solutions Türkiye ofisi, 2017 yılında Ortadoğu’da yeni projelere imza atmayı planlıyor. Suudi Arabistan ve Dubai’de gerçekleştirilecek projeler, firmanın faaliyet alanının genişliğini ve küresel çaptaki atılımlarını gözler önüne seriyor.

2017’de YÜZDE 50 BÜYÜYECEK

Liftinstituut Solutions Türkiye’nin önümüzdeki dönemde en büyük hedefi, Türkiye’yi Ortadoğu’nun yatırım merkezi haline getirmek. Bu hedefle hız kesmeden büyümeye devam eden dünya devi firma, büyüme oranını her yıl artırıyor. 2013 yılının Aralık ayından beri Türkiye’de danışmanlık hizmeti veren Liftinstituut Solutions, hizmet vermeye başladığı günden bu yana her yıl yüzde 30’ların üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi. 2016 yılında yüzde 36 büyüme performansı gösteren Liftinstituut Solutions, 2017 yılında bu rakamı yüzde 50’nin üzerine çıkarmayı hedefliyor. Liftinstituut Solutions Türkiye Bölge Müdürü Süleyman Özcan, asansör ve yürüyen merdivenleri belgelendirmenin ötesinde bir iş yaptıklarını vurgulayarak, “İnşaat sektörünün parlayan yıldızı Türkiye’de, asansör ve yürüyen merdivenleri belgelendirmenin çok ötesinde geniş bir danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Trafik analizi, uygun ekipman seçimi, montaj, teknik destek ve sonrasında doğru ürün kullanımı, ürünün kontrolleri ve iş planı takibini sürekli olarak sürdürüyoruz. Liftinstituut Solutions olarak, bağımsız ve doğru uygulama anlayışıyla, asansör ve yürüyen merdivenlerin onlarca yıllık kullanım süresi boyunca servis hizmetlerini en doğru şekilde destekleme hizmeti veriyoruz. 2016’da yüzde 36’lık iddialı bir büyüme rakamı gerçekleştirdik. İnşaat sektöründeki gelişmeye paralel olarak 2017 hedefimizi ise yüzde 50 olarak belirledik” dedi.

AVRUPA’NIN LİDER KURULUŞU

Merkezi Hollanda’da olan bağımsız denetleme kuruluşu Liftinstituut; asansör, yürüyen merdiven sistemleri, alt sistemler ve bileşenleri alanında 80 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa’nın lider sertifikalandırma kuruluşu. Asansör ve yürüyen merdivenlerin proje tasarımından imalatına, bakımından periyodik kontrol sürecine kadar tam kapsamlı denetim hizmeti sunan Liftinstituut’un danışmanlık şirketi Liftinstituut Solutions, Türkiye ve Ortadoğu’nun merkezi olma yolunda hızla büyüyor.

LİFTİNSTİTUUT HAKKINDA:


DÜNYA DEVİ, BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ BİR DANIŞMANLIK FİRMASI: LIFTINSTITUUT

Liftinstituut, 2002 yılında Hollanda sınırları dışındaki ilk ofisini Türkiye’de açtı. Geçen 10 yıllık süreçte kurum, Türkiye’de yüzlerce asansör komponentini belgelendirdi. Ayrıca bazı asansör firmalarını da Asansör Yönetmeliği kapsamında montaj ve piyasaya arz konusunda yetkilendirdi. Liftinstituut tarafından sertifikalandırılan ve AB sınırları içerisinde serbest dolaşım hakkı kazanan onlarca Türk malı, Avrupa’daki rakipleri ile yarışır hale geldi.

Liftinstituut, Mart 2009’da ANSI (Amerikan Ulusal Standartları Enstitüsü) tarafından AECO (Akredite Asansör Yürüyen Merdiven Belgelendirme Organizasyonu) olarak atandı. Böylece, Liftinstituut Kuzey Amerikan asansör pazarında da aktif rol almaya başladı. Avrupa ve Asya’da üretilmiş birçok marka ve ürün, ABD ve Kanada’da satılmak üzere Liftinstituut tarafından test edildi ve onaylandı.

Avrupa Standardizasyon Komitesi’ne (CEN) üyeliği bulunan, aynı zamanda Kuzey Amerika’daki AECO’nun ve asansörlere CE Belgesi veren ilk NOBO’lardan olan Liftinstituut; sadece asansör ve yürüyen merdivenler hakkında hükümetlere, mimarlara, inşaat sektörüne ve bina sahiplerine denetleme hizmeti sunuyor.

Liftinstituut’ün şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de faaliyet gösteren Liftinstituut Solutions ise, inşaat sektörünün parlayan yıldızı Türkiye’de, asansör ve yürüyen merdivenleri belgelendirmenin çok ötesinde geniş bir danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Trafik analizi, uygun ekipman seçimi, montaj, teknik destek ve sonrasında doğru ürün kullanımı, ürünün kontrolleri ve iş planı takibini sürekli olarak sürdürüyor. Bağımsız ve doğru uygulama anlayışıyla hizmet veren Liftinstituut Solutions, asansör ve yürüyen merdivenlerin onlarca yıllık kullanım süresi boyunca servis hizmetlerini en doğru şekilde destekleme hizmeti veriyor.

Günümüzde Amsterdam ve İstanbul ofisleri ile Kuzey Amerika, Asya, Avrupa ve Avustralya’da test ve belgelendirme, Avrupa ve Türkiye’de de yeni tasarım, uygulama ve servis danışmanlığı sunan ve sadece düşey taşıma sistemleri konusunda faaliyet gösteren tek organizasyon olarak çalışmaya devam ediyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar