Ayakta Alkışlandılar

  • Aydın Gazete
  • 5 Mart 2017
  • 0

Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu, Şef Barış Doğan yönetiminde muhteşem bir konsere daha imza attı.

Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde sahne alan TSM Korosu, sanatseverlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Koro ve solo halinde 20 parçanın icra edildiği konserde, Cumhuriyet Döneminin önemli bestekarlarından Hafız Saadettin Kaynak ile Selahattin Pınar’ın eşsiz besteleri seslendirildi. İki bölümden oluşan konser, bestesi Selahattin Pınar’a ait olan ‘Bir Bahar Akşamı’ isimli parça ile başladı.

Müzik ziyafetinin yaşandığı geceye Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, eşi Özlem Acar, belediye başkan yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev ve çok sayıda musiki tutkunu katıldı. Yaklaşık iki saat süren konserde Başkan Serkan Acar ve eşi Özlem Acar, koronun söylediği tüm şarkılara seyircilerle birlikte eşlik etti.

Konserde ayrıca Kaynak ve Pınar’ın hayatından ufak hikayeler de izleyicilerle paylaşıldı. Programda sahne alan korist İsmail Köylü, 8 Mart dünya kadınlar gününe özel olarak yazdığı şiirini okudu. Köylü, okuduğu şiiriyle seyircilerden büyük alkış aldı. Sahneye çıkan Başkan Serkan Acar, İsmail Köylü’ye ve koro şefi Barış Doğan’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

BAŞKAN SERKAN ACAR: “İSMAİL KÖYLÜ HEPİMİZİN ABİSİDİR”

İsmail Köylü’nün Aliağa’nın en önemli değerlerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Serkan Acar, “İsmail Köylü, Aliağa Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun temel taşıdır. Hepimizin abisidir. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Ayrıca, bu güzel geceyi bizlere yaşatan başta koro şefimize, çok değerli saz ustalarına ve belediyemizin gururu koromuza çok teşekkür ediyorum” dedi.

İki usta bestekârın unutulmaz parçalarını 80 kişilik dev ASEV korosundan dinleme fırsatı bulan Aliağalılar, konser sonunda koristleri ayakta alkışladı.

ŞEF BARIŞ DOĞAN: “KORİSTLERİMİ KUTLUYORUM”

Uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir konser gerçekleştirdiklerini belirten TSM Koro Şefi Barış Doğan, “Öncelikle tüm koristlerimi kutluyorum. Uzun zamandır bu konsere hazırlanıyorduk. Koristlerimiz hem koro hem de solo halinde söylenen parçalarda muhteşem bir performans sergiledi. Aynı şekilde bizi dinlemeye gelen Türk Sanat Müziği hayranlarının katılımı da çok iyiydi. Parçaların tamamında bizlere eşlik ettiler. Böylesine güzel bir konserin hazırlanmasında emeği geçen ve büyük bir tutkuyla bizleri dinlemeye gelen misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Yaz ayın da çok güzel bir konserle Aliağalıların karşısına tekrar çıkacağız. Zeki Müren’in beste ve şarkılarından oluşan, yaz konseri için hazırlıklarımıza başlayacağız ve Aliağalıları bir kez daha mest edeceğiz” dedi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar