Yapay Zekaya Sahip Konuşan Bebekler Geliyor

  • Aydın Gazete
  • 2 Mart 2017
  • Yorumlar Kapalı

Geçtiğimiz yıl kıvrımlı, uzun boylu ve minyon bedenlere sahip oyuncak bebekler çıkaran Barbie, bu yıl çitayı daha da yükseltti. Dünya’nın en önemli oyuncak fuarı New York Oyuncak Fuarı’nda ‘akıllı’ bebeklerini tanıtan Barbie, büyük beğeni topladı. Barbie’nin en yeni ürünleri arasında; yapay zekaya sahip konuşan ‘Hello Barbie’ ve sesli komutla çalışan ilk wi-fi özellikli hayal evi ‘Hello Dreamhouse’ da bulunuyor.

Kız çocuklarının sınırsız potansiyelini destekleyen Barbie, 2017’nin en yeni ve teknolojik modellerini New York Oyuncak Fuarı’nda tanıttı. Teknolojiyi oyuncaklarına entegre ederek ilk yapay zekaya sahip oyuncak bebeği çıkaran Barbie, Hello Barbie ve wi-fi özelliği ile sesli komutla çalışan Hello Dreamhouse’u Amerika’da satışa sundu. Henüz Türkiye’de pazara sunulmayan akıllı oyuncaklar, kullanıcısı ile etkileşime girebiliyor.

DreamWorld serisinin en yeni ürünü ‘Barbie ve Muhteşem Atı’ da komutlara karşılık verebiliyor. Türkiye’de sonbaharda satışa sunulacak akıllı oyuncak, ses ve hareketin yanı sıra dokunmatik ve sesli bir sensör araçılığıyla çocuklarla etkileşime giriyor. Yürüyebilen, 360 derece dönebilen, şarkı söyleyip dans edebilen ve kişneyerek yiyecek isteyen Muhteşem At, dokunulduğunda burnunu sürtüyor ve sorulara başını sallayarak evet ya da hayır yanıtı verebiliyor.

Aynı serinin yine sonbaharda satışa sunulacak Pembe Karavan’ı da kamp aracından harika bir oyun setine dönüşebiliyor.

Barbie’nin beden, cilt ve saç tipleri daha da çeşitleniyor

Fashionistas serisi ile son 3 yılda toplamda 80’den fazla yeni Barbie görünüşüne imza atan marka, beden, cilt tonları, saç ve stil açısından oyuncak bebekleri daha da çeşitlendirmekte kararlı. Bu yıl piyasaya çıkacak yeni Fashionistas serisi Barbie’ler, 11 cilt tonu, 4 beden tipi ve 19 saç modeli ile 24’ten fazla yeni seçenek sunuyor.

Alanında ilkleri başaran ünlü rol modellerin de bebeği üretildi

Kız çocuklarına hayal ettikleri her şey olabilecekleri ile ilgili ilham veren Barbie, gerçek hayatatan ünlü rol modellerin de oyuncak bebeğini üretti. Yeni nesillere ilham verecek rol modeller arasında, Sundance’ta drama dalında en iyi yönetmen ödülünü kazanan ve festival tarihinde bu ödülü kazanan ilk siyahi kadın olan Ava Duvernay; 2012 Londra Olimpiyatları’nda kadınlar artistik jimnastikte olimpiyat şampiyonu olarak, Amerika tarihinde bu denli bir başarıya sahip olan ikinci kadın siyahi jimnastikçi olan Gabby Douglas; American Bale Tiyatrosu’nun ilk siyahi baş balerini olan Misty Copeland ve ilk büyük beden model olan Ashley Graham da yer alıyor.

Barbie’nin bu yıl Türkiye’de de satışa sunacağı en yeni modeller arasında, kanatlarından baloncuklar çıkaran Baloncuklar Perisi Barbie, köpeğini yürüyüşe götürürken aynı zamanda ona tuvalet eğitimi de veren Barbie ve Tuvalet Eğitimindeki Köpeği, şirin anne köpeğin 3 yavruyu dünyaya getirmesine yardımcı olan ve yavruların bakımlarını üstlenen Barbie ve Doğum Yapan Sevimli Köpeği, saç rengi değişebilen ve saç şekillendiricilerle saçına değişik şekiller verilebilen Etkileyici Saçlar Barbie bulunuyor.

Mattel Hakkında:

Mattel, çocukluk döneminin meraklı dünyasına ilham veren bir yaratım şirketidir. Misyonumuz, dünya çapında oynama, öğrenme ve gelişim konusunda tanınmış bir lider olmaktır. Mattel’in global tüketici markaları portföyünde, diğerlerinin yanı sıra, American Girl®, Barbie®, Fisher-Price®, Hot Wheels®, Monster High® ve Thomas & Friends® gibi pek çok ürün bulunmaktadır. Mattel, ayrıca, önde gelen eğlence ve teknoloji şirketleri ile işbirliği içinde çok sayıda ürün ve fikir geliştirmektedir. Yaklaşık 31.000 kişilik global bir işgücüne sahip olan Mattel, 40 ülkede ve bölgede faaliyet göstermekte ve 150’den fazla ülkede ürün satışı yapmaktadır. Biziwww.mattel.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar