İmdada Yetişti

  • Aydın Gazete
  • 16 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Nazilli Belediyesi, yangında tamamen kül olan Öztürk Kardeşlerin evlerini tamamen yenileyerek, aile fertlerine yardım etti.
Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Mahallesi 195 sokaktaki Mustafa Öztürk ve Mukaddes Öztürk’e ait evin bilinmeyen bir neden yüzünden yanması ile tamamen kullanışsız hale gelmiş Öztürk kardeşler bir anda evsiz kalmıştı. Kardeşlerin yardımına Nazilli Belediyesi yetişerek tamamen yanmış kullanılamayacak durumda olan evi yeniden yaptı. Çatısından tabanına kadar dört duvar olarak kalan evin tüm eksiklerini gideren Nazilli Belediyesi Öztürk Kardeşlerin mutlu sona kavuşturdu.

Yangın sonrası kardeşlere geçmiş olsuna giden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık birbirlerinin desteği olan kardeşlerin evsiz kalmalarına gönlü razı olmadı. Her zaman ihtiyaç sahibi kişilerin yanlarında olan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık yangın mağduru kardeşlerin daha fazla mağdur kalmadan bir an evvel yanan evin yeniden yapılması için gerekli talimatları vermesinin hemen ardından başlatılan çalışmalar sonucu kısa sürede Öztürk kardeşlerin evleri yenilendi.

Yenilenen evi yerinde inceleyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Evleri yanan bu vatandaşlarımızın dışarıda kalmasına gönlümüz razı olamazdı. Biz bu güne kadar hep ihtiyaç sahibi kişilerin yanında olduk. Nazilli Belediyesi bu güne kadar birçok ihtiyaç sahibi vatandaşımızın ev tadilatlarını yaparak destek olduk. Öztürk kardeşler bu faciada evlerini kaybetti ancak bizim için canları önemli.

Canları sağ olsun yeter. Yanan ev ve eşyalar her şekilde yerine getirilir. Bizde üzerimize düşen görevimizi yerine getirdik” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar