Madalya Töreninde Duygusal Anlar

  • Aydın Gazete
  • 16 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye’nin 55 ilinde eş zamanlı olarak planlanan Devlet Övünç Madalyası Tevcih törenleri kapsamında Aydın’da bir şehit ailesi ve üç malul gaziye madalyaları törenle takdim edildi.

Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonunda düzenlenen törene Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya , Vali Yardımcıları, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Kaymakamlar, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda şehit ve gazi yakını katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Vali Ayyıldız, “Bugün ailemize duyduğumuz minnetin vesilesi aziz madalyaları, aziz milletin çok değerli evlatların tevcih edeceğiz. Onlar bu madalyaları mübarek göğüslerinde muhafaza edeceklerdir. Evin en değerli varlığı belki bu madalyalar olacak ve şehit ailelerimiz, gazilerimiz bu madalyaları her zaman başları dik, sevinç ve gururla taşımaya devam edeceklerdir” diye konuştu.

Yurt içinde veya yurt dışında gösterdiği sorumluluk ve görev anlayışı içinde feragat ve fedakarlık, başarı ve yararlık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ederek malul olanlara ve şehit olan kişilerin mirasçılarına verilen Devlet Övünç Madalyası, Aydın’da sahiplerini buldu.

Bakanlar Kurulu’nun onayı ve Cumhurbaşkanı’nın yönlendirmesi ile verilen madalyalar Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde asayiş büro memuruyken iken 2014 yılında Kuşadası’ndaki bir asayiş olayında silahla yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Polis Memuru Fuat Kaplan’ın eşi Nihal Kaplan ile ikiz çocukları Mehmet Çınar ve Mehmet Rüzgar’a, Malul Gazi Jandarma Personel Astsubay Üstçavuş Ferhat Akgül ve ailesine, Vazife Malulü İdari Personel Memuru Zeynel Aksoy ve ailesine, Vazife Malulü İdari Personel Memuru Necip Ertuğrul ve ailesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına verildi.

Tören şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ile protokolün hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar