Mehmet Emin Hoca’yı Binler Uğurladı

  • Aydın Gazete
  • 14 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’ın Yenipazar ilçesine bağlı Karacaören Mahallesi’nin emekli imam hatiplerinden olan Mehmet Emin Tosun Hoca, 73 yaşında vefat etti. Mehmet Emin Hoca, binlerce talebesinin omuzlarından son yolculuğuna uğurlandı.

Yenipazar ve çevresinin tanınan İmam Hatiplerinden Mehmet Emin Tosun (73) şeker ve kalp rahatsızlıkları nedeniyle hayatını kaybetti.

Karacaören Mahallesi’nde ikindi namazına müteakip kaldırılan Mehmet emin Tosun Hoca’nın cenazesi kalabalık bir cemaat eşliğinde ve gözyaşları arasında mahalle mezarlığında toprağa verildi. Dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlanan Mehmet Emin Tosun Hoca yaklaşık 40 yıllık meslek yaşamı boyunca binlerce kişiye Kur’an-ı Kerim öğreterek sayısız da talebe yetiştirmişti.

Taraflı tarafsız herkes tarafından sevilen merhum Mehmet Emin Tosun Hoca evinde yapılan dua ve alınan helalliğin ardından binlerce kişinin omzunda son yolculuğuna uğurlandı. Mehmet Emin Tosun Hoca’nın kendisi gibi İmam Hatip olan oğlu Yahya Tosun’un kıldırdığı cenaze namazına Ankara Merkez Valisi Ahmet Cengiz, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı, Aydın Büyükşehir Belediyesi AK Partili Meclisi Üyesi Ünal Sarıoğlu, Aydın Valiliği Yazı İşleri Müdürü Necati Doru, Efeler İlçe Müftüsü Salih Akcan, Yenipazar İlçe Müftüsü Şevket Bulut, AK Parti Yenipazar İlçe Başkanı Mehmet Somer, Mehmet Emin Tosun Hoca’nın binlerce talebesi ile çok sayıda çevre illerden ve köylerden gelen vatandaşlar katıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar