İzmir-Çeşme Otoyolu Yeşile Bürünecek

  • Aydın Gazete
  • 12 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Ege Orman Vakfı  İzmir-Çeşme otobanında 2 yıldır devam eden ağaçlandırma çalışmalarına doğaseverlerin gösterdiği büyük ilgi üzerine, 15 yeni parselde daha ağaçlandırma çalışmasına başladı.  Yeni başlayan çalışmalarla şu ana kadar dikilen 100 bin fidana ilave olarak 41 bin 350 fidan daha dikilecek.

Ege Orman Vakfı’nın yaklaşık iki yıl önce başlayan ve devam eden İzmir-Çeşme otobanı ağaçlandırma projesinde şu ana kadar 100 bin fidan dikimi tamamlandı. Taleplerin devamı üzerine imzalanan ek  protokol ile 15 yeni parselde daha 41 bin 350 fidanlık ağaçlandırma çalışması başladı. Proje tamamlandığında, Çeşme otobanında toplam 141 bin 350 fidan yeşerecek.

Damlama sulama sistemlerinin kurulduğu sahalarda fidan bakımları 5 yıl boyunca Ege Orman Vakfı tarafından yapılacak.

Doğasever kişi ve kuruluşların büyük ilgi gösterdiği ağaçlandırma çalışmasına şu ana kadar; AKG Gazbeton, Altınordu Spor Kulübü, Arkas Ailesi, Batıçim, CMS, Doğan Dağıtım A.Ş. Yaysat, Hüseyin Şairoğlu, İzmir Veremle Savaş Derneği, Mehmet Akpınar, Özkan Demir Çelik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve Özkan Ailesi, Türk Radyasyon Onkoloji Derneği ve Tanıl Dinçsoy fidan bağışında bulunarak ağaçlandırma çalışmasına destek verdi.

Yapılan ağaçlandırma çalışması ile İzmir-Çeşme otobanında yol kenarları daha yeşil olacak. Otoyolda seyahat eden araçların atmosfere saldığı karbon emisyon miktarı da ağaçlandırma sayesinde azalacak.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar