20 El Ateş Etti, Mahkeme Salıverdi

  • Aydın Gazete
  • 11 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde dün gece yarısı iki iş yerine uzun namlulu silahla ateş eden iki şüpheli, polis tarafından gözaltına alındı. Yaklaşık 20 el ateş eden şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

Olay, dün gece yarısı belediyenin arka sokağında bulunan iki iş yeri önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; daha önceden değişik suçlardan sabıkaları bulunan H.A. ve İ.Y. uzun namlulu silahlarıyla iş yerlerine ateş etmeye başladı. Saldırıda iki işyerine yaklaşık 20 mermi isabet etti.

Olayın ihbar edilmesi üzerine polis ekipleri şüphelileri yakalamak için harekete geçti. Olay yerinden hızla kaçan H.A., bir internet kafeye sığındı. Arkadaşı İ.Y. ise kayıplara karıştı. Polis ekipleri, H.A’yı saklandığı internet kafede gözaltına alırken; İ.Y. ise daha sonra karakola giderek teslim oldu.

Kafe işletmecisi Bilal Aydeniz, karakola gelerek saldırganlardan şikayetçi oldu. Aydeniz, şüpheli H.A’nın daha önce kendisini tehdit ettiğini öne sürdü. Saldırganların kendisinden kafeyi devretmesini istediklerini ileri süren Aydeniz, iki gün önce de kimliği henüz belirlenemeyen iki kişinin dükkanı ve arabasının camlarını kırdığını söyledi.

Sorgularının ardından Nazilli Adliyesi’ne sevk edilen H.A. ve İ.Y., mahkemece serbest bırakıldı. Polis ekipleri, saldırıyla ilgili güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar