Erdem Tezcan Kapışması Sürüyor

  • Aydın Gazete
  • 9 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, CHP Genel Başkanı Bülent Tezcan’ı eleştirerek, “Daha dün PKK marşında esas duruşa geçen Sayın Tezcan, bugün bunu ört bas etmek istercesine art niyetli ve kasıtlı suçlamada bulunmaktadır” dedi.

“Bülent Tezcan’a Aydın’lılar soruyor” diyerek seözlerine başlayan Mehmet Erdem, “Paralel yapıdan DHKP-C’ye PKK ve Ortadoğu’daki teröristlere, Suriye’de Esad,Mısır’da Sisi eli kanlı diktatörlere kadar herkesi kucaklayan CHP, teröre destekte sınır tanımıyor. Memleketi kana bulayan bölücü terörist taşeron örgüt PKK ile mücadele eden devleti suçlayan CHP ihanet şebekelerinin sözcüsü haline gelmiştir. PKK marşında esas duruşa geçenler bugün devletin başını, hükümeti ve terörle mücadele eden herkesi suçlayabilme aymazlığı içindeler. Daha dün PKK marşında esas duruşa geçen Sayın Tezcan, bugün bunu ört bas etmek istercesine bu art niyetli ve kasıtlı suçlamada bulunmaktadır. Tezcan’a sormak lazım. PKK’lılara kardeşim diyen eski milletvekiliniz Hüseyin Aygün hakkında da suç duyurusunda bulunmayacak mısın? YPG’ye terör örgütü değildir diye Milletvekiliniz Sezgin Tanrıkulu’nu destekliyor musun? Kime çalışıyorsun hemşerim? Seni ‘beni temsil et’ diye meclise gönderen Aydın’a, memleketinin insanlarına mı, yoksa memleketi bölmeye çalışan eli kanlı terörist örgütelerini mi?” diye konuştu.

“CHP aziz milletimizin desteği ile iktidar olacağına inancı olmadığı için geçmişten bugüne farklı vesayet odaklarına dayanarak halkın iktidarını alaşağı etmek istemektedir” diyen Erdem, sözlerini şöyle tamamladı: “Vesayet odakları bir bir ortadan kalktıkça CHP’nin dayanakları kayboluyor. Şimdi yine seçimde halkımız yüzde 49.5 ile AK Parti’yi iktidar yaptı. Halkın iktidarını yargı yoluyla indirmek için böyle saçma bir suç duyurusunda bulunuyorlar. Bu tipik bir CHP oyunudur. Geçmişte Rahmetli Adnan Menderes’e ve Rahmetli Turgut Özal’a ne yaptılarsa aynısını Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ak Parti’ye yapıyorlar. Tezcan’ın yaptığı suç duyurusunun zamanlaması manidardır. HDP’li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının gündeme alındığı bir süreçte CHP liderinin çıkıp da ‘tüm milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasını istemesi’, ardından da PKK marşında ayağa kalkan yardımcısının bu davranışı HDP’li vekilleri kurtarma hamlesinden başka bir şey değildir. Bunların, Sayın Cumhurbaşkanımızın da her seferinde söylediği gibi, bir üst akıldan yönetildikleri apaçık ortadadır. CHP-HDP-PKK-Paralel Yapı vs hep birlikte elele verdiler ve Türkiye’ye oynanan büyük oyuna alet oluyorlar. Ama aziz milletimiz her şeyi ibretle izliyor ve gereken cevabı her zaman sandıkta veriyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’in açıklamalarına yaptığı basın açıklaması ile cevap verdi. Tezcan, Erdem’e hitaben “Siz kimsiniz ki CHP’lilere terör yaftasını yapıştırmaya çalışıyorsunuz? Cumhuriyet Halk Partililerin vatanseverliği Hikmet Yar’ın dizinin dibine çöken bir anlayışın ürünü değildir” dedi.


Açıklamasında milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasından yana olduğunu ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Dokunulmazlıklar kalksın ki suç işleyen, devletin malını çalan, yağmalayan kim varsa yargı önünde hesap versin. Dokunulmazlıkların kaldırılmasından niye bu kadar korkuyorsunuz Sayın Erdem?


Bunun yanı sıra hiçbir Cumhuriyet Halk Partili kirli ilişkiler, gizli görüşmeler içerisinde olmamıştır. Bu elbise bize yakışmaz. Eğer terör örgütüyle ilişki kuran birini arıyorsanız, dönün bakın bugüne kadar yaptıklarınıza. Siz kimsiniz ki CHP’lilere terör yaftasını yapıştırmaya çalışıyorsunuz?


Cumhuriyet Halk Partililerin vatanseverliği Hikmet Yar’ın dizinin dibine çöken bir anlayışın ürünü değildir” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’in HDP kongresine katılan “CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın sözde PKK marşında esas duruşa geçti” ifadelerine de cevap veren Tezcan, “Aydın için hiçbir katkısı olmayan, siyaset yoksunu Erdem demagojide sınır tanımamaktadır. HDP kongresine protokol gereği Partimi temsilen katıldım. Mecliste grubu bulunan bir partinin kongresine katıldım. Erdem, laf cambazlığı yapacağına 2010 yılında sözde Kürdistan Marşına eşlik edenlere baksın. PKK bir terör örgütüdür. Bunu dün de söyledim, bugün de söylüyorum, yarın da söyleyeceğim” ifadelerine yer verdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar