Şubat Bilançosu: 6 Ölü, 337 Yaralı

  • Aydın Gazete
  • 8 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’da trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2016 yılı Şubat ayı içerisinde toplam 74 bin 940 araç kontrol edildi. Bu araçlardan kusurlu bulunan 12 bin 725 araca 3 milyon 532 bin 436 TL para cezası kesildi. Şubat ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı mahkemeye sevk edilen sürücü olmadı. Bin 574 aracın trafikten men edildiği denetimlerde, 244 sürücünün ehliyetine el konuldu ve 42 sürücü trafikten men edildi.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2016 Şubat ayı içerisinde Aydın sınırlarında 188’i maddi hasarlı, 204’ü yaralamalı ve 6 ölümlü olmak üzere toplam 398 ayrı trafik kazası meydana geldi. 337 kişinin yaralandığı kazalarda, 6 kişi de hayatını kaybetti.

Şubat ayı trafik güvenliği çalışmalarıyla ilgili olarak Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar