Yumurtam Sağlam, Sorumluluğum Tam

  • Aydın Gazete
  • 7 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Gazete Haber Merkezi


Başlatılan etkinlikte 3 gün boyunca yumurtalarını okuldan eve evden okula taşıyabilen çocuklara ödül verilecek.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız yetkililer “çocuklarımızın kişilik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla öğrencilerimize, sorumluluk almanın önemini öğretmeye çalışıyoruz. Çocuk sorumluluk aldıkça, olumsuz sonuçlarına katlandıkça ve olumlu sonuçları ödüllendirildikçe sorumluluklarını öğrenir. Sorumluluk sahibi çocuklar; kendi kararlarını verebilen, karar alırken ellerindeki kaynakları kullanabilen, değer yargılarını gözeten, bağımsız davranabilen, kendine güvenli, başkalarının haklarını çiğnemeden kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen çocuklardır.

Sorumluluk, erken çocukluk yıllarından başlayarak, çocuğun yaşına, cinsiyetine ve gelişim düzeyine uygun görevler vermekle gelişmeye başlar. Öğrencilerimizin sorumluluk alma duygularının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla “yumurtam sağlam” projesini uygulamaya koyduk. 

Her öğrencimiz yumurtalarını 3 gün boyunca evlerine götürüp geri getirecekler.  Yumurtasını kırmayan her öğrenci sorumluluk ödülü ile ödüllendirilecek. Bu etkinliğin öğrencilerimizin sorumluluk alma, bağımsız iş yapabilme becerilerinin gelişmesine büyük sağlayacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandılar

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar