Kadın Tiyatrosu Sahne Alıyor

  • Aydın Gazete
  • 6 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Belediyesi Kadın Tiyatrosu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde “İdeal ve İnsanlık” adlı oyun ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Kuşadası Belediyesi tarafından kurulan ve Kültür Sanat Koordinatörü Nurten Helik’in eğitmenliğinde yaklaşık üç aydır çalışmalarını sürdüren Kadın Tiyatrosu, “İdeal ve İnsanlık” adlı ilk oyunları ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sanatseverlerle buluşacak.

Azeri yazar Sıhhat Abbas tarafından kaleme alınan “İdeal ve İnsanlık” adlı oyun, adalet, vicdan, merhamet gibi olumlu değerlerin ideal olana ulaşmak ve onu sonsuza dek yaşatmak için zulme, kötülüğe ve felakete karşı mücadelesini görsel ve işitsel öğeler aracılığıyla alegorik olarak anlatıyor. Oyunun yönetmenliğini Nurten Helik, yönetmen yardımcılığını Mehmet Turan, reji asistanlığını Hakan Kutay Pekgöz, ışık ve video tasarımını Münir Emre Vedin, dekor ve kostüm tasarımını ise Mehmet Ali Zeren yapıyor.

Farklı yaş ve meslek gruplarından oluşan Kuşadası Belediyesi Kadın Tiyatrosu Oyuncuları’nın, üç aydır sürdürdükleri beden, dans, ses ve diksiyon çalışmalarının ardından ilk kez izleyici karşısına çıkacağı “İdeal ve İnsanlık” adlı tek perdelik oyun, 8 Mart Salı günü saat 20.00’da Erkan Yücel Sahnesi’nde sergilenecek. Oyunun ücretsiz biletleri İbramaki Sanat Galerisi’nden temin edilebilir.

Kadın Tiyatrosu ile ilgili bilgi veren Kuşadası Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Nurten Helik, kadınların yaşamın her alanında olduğu gibi sanat alanında da etkin olmalarının önemine dikkat çekerek “Kuşadası Belediyesi olarak kadınları aktif, üretken bireyler olarak yaşamın her alanında var edebilmek için geliştirdiğimiz projeler kapsamında Kadın Tiyatrosu kurma kararı aldık. Bugüne kadar tiyatroyla hiç ilişkilenmemiş, farklı yaş ve meslek gruplarından kadınlarla sürdürdüğümüz üç aylık yoğun bir eğitim sürecinin ardından amatör oyuncularla profesyonel bir oyun çıkarmak için çalıştık ve bunu başardığımıza inanıyoruz.

Kuşadası Belediyesi Kadın Tiyatrosu, bundan böyle yoluna farklı oyunlarla devam edecek” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar