Yarı Finale Çıkma Heyecanı Sona Erdi

  • Aydın Gazete
  • 6 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Okul Sporları Federasyonu’nun 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı faaliyet takviminde yer alan ve Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı Türkiye Okullararası Futbol Genç Kız-Erkek Grup Birinciliği müsabakaları 02 – 04 Mart 2016 tarihleri arasında Adnan Menderes Stadı 1 ve 2 nolu yan sahalarda gerçekleştirildi.

Futbol Gençler Grup müsabakalarına Afyonkarahisar, Antalya, Balıkesir, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden 12 erkek okul takımı ve 8 kız okul takımı olmak üzere toplam 20 takım ve yaklaşık 350 sporcu katıldı. Müsabakaların açılış seremonisi Adnan Menderes Stadyumu’nda yapıldı. Sayı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmasını Spor Şube Müdürü Selami Balkan yaptı.

Üç gruptan oluşan genç erkekler müsabakalarında gruplarında 1’inci olan genç erkeklerde İzmir İTO Vakfı Süleyman Taştekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Manisa Spor Lisesi yarı final biletini almaya hak kazandı. İki gruptan oluşan genç kızlarda gruplarında birinci ve ikinci olan Denizli Servergazi İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Antalya Hızır Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İzmir Karabağlar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uşak Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi takımları yarı finale çıkmaya hak kazandı.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından müsabakalar sonucunda yarı finale çıkmaya hak kazanan takım sporcularına madalya ve başarı belgesi, grup müsabakalarına katılan tüm diğer takımlara da katılım belgesi takdim edildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar