Didim Belediye Meclisi Toplandı

  • Aydın Gazete
  • 3 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Didim Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantılarının ilk birleşimi yapıldı. Toplantıya CHP’li Vedat Ege, DSP’li Mustafa Kıray ile MHP’li Onur Çağlar ile Özgür Makasacıoğlu mazeretli olarak katılmadı.

Gündem ilk maddesinde 2016 Yılı Ücret Tarife Cetvellerinden Kat İrtifakı Ücreti, Kat Mülkiyeti Ücreti, Yer Gösterme Yol Ücreti, Hasar Karşılıkları Ücreti, Numarataj Belgesi Ücreti, Numarataj Tabela Ücreti ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşüldü. Rapor meclis üyelerine okunurken hazırlanan rapor çerçevesinde ücretler şu şekilde belirlendi; “Kat irtifak ücreti bağımsız bölüm başına meskenlerde 250 TL, ticarethanelerde 350 TL, Kat mülkiyeti onay ücretinin ise Kat irtifakı kurulmamış ise meskenlerde bağımsız bölüm başına 350 TL, Ticarethanelerde 450 TL, Şayet Kat irtifakı kurulmuş ise mesken ve ticarethanelerde bağımsız bölüm başına 100 TL, yer gösterme ücretinin 2016 yılı içindeki ücret tarife cetvelinde belirlendiği şekli itibariyle alınmasına, Hasar karşılıkları ücreti isminin Genel hasar karşılıkları ücreti olarak değiştirilmesine, hesaplama şeklinin ise aynı kalmasına ancak belirlenen ücretin yüzde 25’i peşin kalan yüzde 75’inin yapı kullanma izin belgesi alınma aşamasında ödenmesine uygun olacağına, Numarataj belgesi ile Numarataj tabela ücretinin 2016 yılı içindeki ücret tarife cetvelinde belirlendiği şekli itibariyle alınmasına” rapor AK Parti ve MHP meclis üyelerinin ret oyuna karşılık CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündeminin ikinci maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25 Şubat 2016 tarih ve 487 sayılı “2016 Yılı Ücret Tarifesine İlave” konulu yazısı İmar ile Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle sevk edildi. Mart ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda ise komisyona sevk edilen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25 Şubat 2016 tarih ve 487 sayılı “2016 Yılı Ücret Tarifesine İlave” konusu ele alındı. Komisyon raporu çerçevesinde yapılan oylamada AK Parti ve MHP’nin hayır oyuna karşılık madde oy çokluğuyla kabul edildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar