24 Saat Uygulama

  • Aydın Gazete
  • 1 Mart 2016
  • 0

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM, KOM, Asayiş ve Trafik Şubesi birimlerinden oluşan özel bir ekip, 24 saat boyunca şehir dışından ilçeye giren şüpheli araçları kontrol ediyor.

Türkiye’nin kritik noktalarında gerçekleşen son terör saldırıları sonrasında harekete geçen Emniyet, güvenlik nedeniyle birçok şehirde asayiş uygulamasına başladı. Aydın’da yakın bir süre önce Yunanistan’dan Didim’e yasadışı yollardan giren ve polis tarafından yakalanan 2 DHKP-C’li canlı bombanın ardından, tüm ilçelerde polis alarma geçmişti. Yaklaşık 20 gündür teyakkuzda olan Nazilli Emniyeti, şehrin giriş-çıkışlarında 24 saatlik asayiş uygulamasını hayata geçirdi. Asayiş Büro Amirliği önünde ve bazı kritik tali yollarda girişleri kontrol altına alan görevlilerin başında, Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği(TEM), Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği (KOM), Asayiş Büro Amirliği ve Trafik Şube polislerinden oluşturulan özel bir ekip bulunuyor.

Ayrıca, yol kenarında yapılan çalışmalara, İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan rütbeli bir asker de polislere eşlik ediyor. Sabah ve akşam vardiya şeklinde nöbet tutan ekip, 24 saat boyunca şehir dışından ilçeye giren şüpheli araçları kontrol ediyor. Çok sayıda vatandaşa, Genel Bilgi Taraması (GBT) ve şüpheli araçlar üzerinde detaylı arama yapan güvenlik güçleri; Nazilli’de dosta güven, düşmana korku salıyor.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar