Köşk Hükümet Konağında Sona Yaklaşıldı

  • Aydın Gazete
  • 29 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’ın Köşk ilçesinde ADÜ Meslek Yüksek Okulu Atilla Koç Yerleşkesi yanında bulunan alanda ve 4 milyon 120 bin TL’ye ihale bedeli ile yapımına devam edilen Köşk Hükümet konağı bitme aşamasında yaklaştı.

27 Nisan 2015’de Aydın Milletvekilleri ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç’un katılımları ile temel atma töreni ile yapımına devam edilen Hükümet Konağı Projesi inşaatında çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini ve son aşamaya yaklaşıldığını ifade eden Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, “Yapım işi süresi olarak 400 iş gününde sona yaklaştık. Bodrum, zemin kat ve üzeri üç kat olmak üzere planlanan yeni hükümet binamız; Bin 150 metrekarelik oturum alanına, toplamda da 5 bin 750 metrekare kapalı alana sahip olacak ve 9 kamu kurumu ile binada vatandaşlarımıza hizmetini sunacak. İlçemiz adına yakışır bir proje olması hedefi ile başladık ve şu anda açılışını yapacağız gün için heyecanlanıyoruz” diye konuştu.


AYDININ EN PRESTİJLİ HÜKÜMET KONAĞI
Mimarisi ile ilçenin gözdesi olduğunu belirten Başkan Kılınç, “Aydın’ın en prestijli hükümet konağı olacak. Hükümet Konağı İnşaatımızın yüzde 90’ı tamam, çevre düzenleme çalışması da başladı. Yeni Hükümet Konağı binamızı 2016 Mart ayı itibariyle teslim alacağız. Ekiplerimiz, dış cephe giydirme, iç boya ve asma tavan çalışmalarını sürdürüyorlar. Çevre düzenleme çalışmasının tamamlanmasıyla emek veren tüm bürokratlarımız ve kıymetli Köşk Halkı ile coşkulu bir şekilde açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar