BAŞKANDAN AKÜLÜ SANDALYE

  • Aydın Gazete
  • 25 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, geçirdiği trafik kazası nedeniyle 24 yıldır yatağa bağımlı olarak yaşayan Ahmet Arıbakan’a akülü sandalye hediye etti.

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Karahayıt Mahallesi’nde yaşayan 51 yaşındaki Ahmet Arıbakan’ı evinde ziyaret etti. 1992 yılında geçirdiği trafik kazası sonrasında vücudunun sağ tarafını kullanmakta zorlandığı için evinden dışarıya çıkamayan Arıbakan’a akülü sandalye hediye eden Başkan Özakcan, “Türkiye genelinde engelli spor kulüplerimiz var. Aydın’da da engelli basketbol spor kulübünün müsabakalarına elimden geldiğince gitmeye çalışıyorum. En son gittiğim müsabakada zamanın nasıl geçtiğini anlamadım doğrusu. Hem sandalyelerini kullanıyorlar, hem top kapma yarışına giriyorlar hem de basket atıyorlar. Asıl engel insanın içerisinde aslında. Ahmet kardeşimiz de artık dışarı çıkacak, istediği gibi zaman geçirecek, ihtiyaçlarını karşılayabilecek” dedi.

Başkan Özakcan’a akülü sandalye hediyesinden dolayı teşekkür eden Ahmet Arıbakan da, “Başkanımız evimize gelerek bizi onurlandırdı. Ailemin yardımı olmadan yürümekte zorlanıyordum. Bundan sonra kendi işimi kendim görebileceğim için çok mutluyum” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar