İLK ADAYLAR BELLİ OLDU

  • Aydın Gazete
  • 25 Şubat 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Ticaret Odası (AYTO) ve İŞKUR organizasyonu KOSGEB işbirliği ile düzenlenen KOSGEB onaylı Temel Girişimcilik Eğitimleri için 2016 yılının ilk elemeleri AYTO’da yapıldı.

AYTO ve İŞKUR işbirliği ile düzenlenen Temel Girişimcilik eğitimlerinin elemelerine 400 kişi müracaat etti. İŞKUR iş ve meslek danışmanlarının katılımı ile gerçekleşen elemelerin sonucunda ilk etap da 200 kişi Temel Girişimcilik eğitimlerine katılmaya hak kazanacak.

Yapılan mülakatta kazanan girişimci adayları, 29 Şubat – 10 Mart, 14 Mart – 24 Mart, 28 Mart – 07 Nisan, 11 Nisan – 21 Nisan tarihlerinde 9 günlük eğitime katılacaklar. 09.00 – 16.30 saatleri arasında yapılacak olan eğitimler toplam 70 saat sürecek.

AYTO Toplantı Salonunda gerçekleşen elemelerde girişimci adaylarını bilgilendiren İŞKUR Eğitim Uzmanı Adnan Gönençer, “ Temel Girişimcilik eğitimleri 9 gün sürecek, eğitimlerimize devamlılık şartı bulunmaktadır. Ölüm, hastalık ve başka bir şehre taşınma dışında belgelendirilmediğiniz mazeretler dışında eğitime katılmaz iseniz hakkınız yanar ve 1 yıl boyunca cezalı olursunuz, İŞKUR’un programlarından faydalanamazsınız, derslere devam konusunda özellikle hassasiyet göstermenizi istiyorum” dedi.

“AYDIN’A YENİ GİRİŞİMCİLER KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Temel Girişimcilik Eğitimleri hakkında açıklama yapan AYTO Genel Sekreteri İlknur Kabasakal, “AYTO olarak öncelikli görevimiz, üyelerimizin hak ve menfaatlerine yönelik çalışmalar yapmak. Ancak, ekonomisi büyüyen ve gelişen bir il olmak için de her zaman yeni girişimcilere ihtiyacımız bulunmakta. Bunun için 2015 yılında başlatmış olduğumuz girişimcilik atağımızı bu yıl 1000 girişimci ile taçlandıracağız” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar